Borduren: Tekenen met de naaimachine
Borduren is (g)een kunst. Ontdek hoe je kunt borduren met een gewone naaimachine.
Borduren: Tekenen met de naaimachine
| 24 mrt 2026 | 13:30 - 16:00 | Dinsdag | Walstraat 34 |
7x
Gegeven door: Henny Zikken
|
v.a. 185,- | Uitverkocht |
In deze korte cursus ga je experimenteren met de diverse technieken en verschillende materialen.
Met de rechte steek en de zigzagsteek, met of zonder transporteur (free motion embroidery) en dikke en dunne garens kun je als het ware tekenen op stevige stof, hele dunne stof, in water oplosbare stof, papier, foto’s en veel meer.
Mooie effecten creëren, lijnen, structuren, transparante vlakken, ruimtelijk vormen, met kleur werken, laat je verrassen door de mogelijkheden. Na het verkennen en experimenteren werk je naar eigen idee en inzicht toe naar een eindproduct.
De cursus is geschikt voor iedereen en basismaterialen zijn inbegrepen. Naaimachines zijn aanwezig, werken op eigen machine kan ook.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer
Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen
Zeefdrukken
Wil je alles leren over zeefdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. Je leert op ambachtelijke wijze een afdruk op papier te maken.
Naaicursus: Up-, re- en downcyclen
Hou je van mode, kleding maken én duurzaamheid? Kom dan up-, re- of downcyclen in deze cursus.
Drukwerk op dinsdag: Diverse technieken
Wil je aan de slag met verschillende materialen en druktechnieken? Dat kan bij VRIJDAG. Spelenderwijs krijg je de verschillende druktechnieken onder de knie.
Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)
Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!
Painting: From light to paint
In this course, you will learn to paint by observing light. The lessons are taught in English.
Printmaking and painting
In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.
Naaicursus: Zero waste zomerjurk
Vind jij het leuk om met mode aan de slag te gaan, en staat duurzaamheid daarbij voorop? Kom maken bij VRIJDAG!
Houtdrukken
Maak met gewone objecten een interessant tafereel in houtdruk!
Textiel: Mixed media
In deze cursus bij VRIJDAG leer je textiel in te zetten om een persoonlijk wandkleed te maken.
Tekenen en schilderen: Stad en landschap
Wil je tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Laat je leiden door je fantasie en leer je ideeën vormgeven.