Navigatie overslaan
Kies je cursus

Nieuwe wijkdichter Korrewegwijk en De Hoogte

De Korrewegwijk & de Hoogte hebben een nieuwe wijkdichter, Willemijn van de Walle: "In het najaar van 2021 heb ik in het Floreshuis met veel plezier schrijfworkshops gevolgd bij de vorige wijkdichter van de Korrwegwijk & De Hoogte, Charlotte Beerda. Hier ontdekte ik mijn liefde voor schrijven opnieuw. Spoken word lijkt voor mij de plek te zijn waar het ‘eindelijk klopt’. Omdat ik graag muzikaliteit in een tekst stop. Teksten die erom vragen om uitgesproken en gehoord te worden. Al jaren schrijf ik zo nu en dan voor speciale gelegenheden in kleine kring. Jubileum, uitvaart of pensioen bijvoorbeeld. Odes aan mensen. Aan mens zijn.

Ik wil nu graag iets teruggeven aan de wijk waar ik woon. Door woorden te geven aan het opvallend alledaagse in de wijk. Aan al die mooie bijzonder gewone mensen die toevallig een straat delen. Iets schrijven waarin ook ruimte is voor waar het schuurt. Want in onze wijk groeten we elkaar nog gewoon op straat, en gaan ook kinderen zonder ontbijt naar school. Daar dan iets over schrijven met zachte ogen voor elkaar. Als wijkdichter wil ik met woorden een gezicht geven aan het verhaal van onze wijk. De wijk waar in de jaren ’80 mijn ouders woonden, om de hoek bij waar ik nu zelf een huis heb met mijn vriend en onze twee jochies. De wijk die mij dierbaar is. Dus, wat ontzettend tof dat wijkdichterschap. Ik heb er zin in!"