Navigatie overslaan
Kies je cursus

Basisbe­gin­selen van het kijken

Wat wil je fotograferen en hoe breng je dat het best en snelst in beeld? Leer het bij VRIJDAG.

Basisbeginselen van het kijken

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
01 sep 2025 19:30 - 22:00 Maandag Walstraat 34 v.a. 153,- Instromen
23 mrt 2026 19:30 - 22:00 Maandag Walstraat 34 v.a. 153,- Inschrijven

Om een foto (een verhaal) te begrijpen, moet de kijker begrijpen wat er op de foto te zien is. De fotograaf vertelt dit aan de hand van het weergeven van duidelijk leesbare (kijkbare) vormen. Zonder vormen geen verhaal; zonder verhaal geen foto. Eigenlijk heel logisch.

In deze praktische cursus leer je het basis ABC, de vormentaal, van een foto kennen. Camerakennis, tips en tricks en technische foefjes zullen zeker niet overgeslagen worden. Dit is de onmisbare en altijd overgeslagen les 1 in de fotografie waar je je verdere leven op kan terugvallen!

Om mee te doen met de cursus neem je een (digitale) fotocamera of een smartphone met camera mee.

Docenten

Docenten: Reyer Boxem

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Veelgestelde vragen

Neem een (digitale) fotocamera of een smartphone met camera mee.

Ontdek nog meer

Drukwerk op dinsdag: Diverse technieken

Wil je aan de slag met verschillende materialen en druktechnieken? Dat kan bij VRIJDAG. Spelenderwijs krijg je de verschillende druktechnieken onder de knie.

Textielatelier: Tekenen op de naaimachine

Borduren is (g)een kunst. Ontdek hoe je kunt borduren met een gewone naaimachine.

Creatieve handvaardigheid (vervolg)

Het vervolg op CHV koppelt kunst- en cultuurhistorische kennis aan het eigen werkproces.

Ruimtelijk werken: Van idee tot verbeelding

Maak eigenzinnige beelden aan de hand van een thema waar jij je eigen invulling aan geeft. Van inspiratie naar creatie!

DIY: Papier maken

Meestal teken, knip of plak je ermee. Maar hoe maak je eigenlijk papier? Wat is er allemaal mogelijk? Kom het ontdekken in deze cursus!

Edelsmeden: introductiecursus

In deze beginnerscursus leer je stap voor stap de basistechnieken van het edelsmeden!

Basiscursus tekenen en schilderen

Wil je leren tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Onder begeleiding van een ervaren docent krijg je het onder de knie.

Meubels ontwerpen en maken

Wil je meubelontwerpen en maken? Dat kan bij VRIJDAG. Zowel voor beginners als gevorderden.

Tekenen en schilderen: Ideeënwerkplaats

Hoe kun je de 1001 ideeën in jezelf aan de oppervlakte toveren om geïnspireerd met iets nieuws aan de slag te kunnen?

  • 18-99jr

Muurschildering maken

In deze cursus leer je stap voor stap hoe je jouw ontwerp omzet in een muurschildering!

Tekenen, iedereen kan het! (basiscursus)

Wil je leren tekenen? Dat kan bij VRIJDAG. Je werkt met fineliner en houtskool onder begeleiding van een ervaren docent.

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!