Navigatie overslaan
Kies je cursus

Basiscursus fotografie (vervolg)

Deze vervolgcursus Fotografie is voor jou als je al de basis van de cameratechniek kunt toepassen en dat verder wil ontwikkelen.

Basiscursus fotografie (vervolg)

Om deze vervolgcursus te doen moet je eerst de basiscursus hebben afgerond.

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
13 nov 2025 19:30 - 22:00 Donderdag Walstraat 34 v.a. 153,- Instromen
25 mrt 2026 19:30 - 22:00 Woensdag Walstraat 34 v.a. 153,- Inschrijven
26 mrt 2026 19:30 - 22:00 Donderdag Walstraat 34 v.a. 153,- Inschrijven
11 nov 2025 19:30 - 22:00 Dinsdag Walstraat 34 v.a. 153,- Geannuleerd

Deze cursus bestaat uit verschillende onderdelen: landschap, portret in studio en op locatie, nacht- en straatfotografie. We leren goed kijken en oefenen veel in de praktijk. In de cursus is ook voldoende ruimte om elkaars werk te bekijken en te bespreken om zo van elkaar te leren.

Voorwaarde is dat je beschikt over een spiegelreflex- of systeemcamera, en basiskennis van de cameramogelijkheden en instellingen.

Let op: Deze cursus is het vervolg op de Basiscursus fotografie. Om de vervolgcursus te doen moet je eerst de basiscursus hebben afgerond.

Docenten

Docenten: Henny Stern, Cees van Alten, Pol Taverne

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Veelgestelde vragen

Nee, voor deze cursus is een digitale spiegelreflexcamera gewenst. In ieder geval moet je op je fototoestel belichting, diafragma, sluitertijd en ISO handmatig kunnen instellen.

Ontdek nog meer

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg II)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!

  • 18-99jr

Textiel: Mixed media

In deze cursus bij VRIJDAG leer je textiel in te zetten om een persoonlijk wandkleed te maken.

Basiscursus tekenen en schilderen

Wil je leren tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Onder begeleiding van een ervaren docent krijg je het onder de knie.

Schilderen: Losse streken

Wil jij leren schilderen naar de waarneming en op een losse en intuïtieve manier bezig gaan? Dat kan bij VRIJDAG.

Tekenen en schilderen: Portret

In deze cursus leer je stapsgewijs een portret te tekenen en te schilderen. Wat komt daar allemaal bij kijken?

  • 18-99jr
  • Workshop

Inpakken & Wegwezen: Keramiek

Laat je fantasie de vrije loop en geef vorm aan tassen, koffers, boodschappentassen of rugzakken… alles kan, zolang het maar van klei is!

Tekenen en schilderen: Stad en landschap

Wil je tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Laat je leiden door je fantasie en leer je ideeën vormgeven.

Tekenen: Planten en dieren

Wil je planten en dieren leren tekenen? Dat kan bij VRIJDAG. De ervaren docent leert je de verschillende technieken zodat jij je tekening tot leven wekt.

Straatfotografie voor verlegen mensen

In deze cursus ga je op zoek naar een vorm van straatfotografie die uitdagend is, maar waar je je ook comfortabel bij voelt.

  • 18-99jr
  • Workshop

Inpakken & Wegwezen: Grafiek

Maak je eigen handgedrukte inpakpapier met verschillende technieken: linosnede, zeefdruk en stempelen met gevonden materiaal.

Cyanotype

Wil je alles leren over blauwdrukken en diepdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. De cursus is geschikt voor beginners en gevorderden.