Navigatie overslaan
Kies je cursus

Basiscursus tekenen en schilderen

Uitverkocht

Wil je leren tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Onder begeleiding van een ervaren docent krijg je het onder de knie.

Basiscursus tekenen en schilderen

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
07 apr 2025 19:30 - 22:00 Maandag Walstraat 34 201,- Uitverkocht

Je hoeft niet goed te kunnen tekenen om toch een goede tekening te maken. Voor schilderen geldt hetzelfde.

We gaan afdekken, knippen, verzamelen, schuiven, draaien, plakken, kijken, analyseren, onderzoeken, en vinden zo onze eigen weg in het tekenen en schilderen. Al dat “gedoe” is nodig, niet alleen omdat het leuk is, maar vooral omdat niet alles vanzelfsprekend is in het kijken naar en maken van een tekening of een schilderij.

Het kijken is minstens zo belangrijk als het maken. Aan de slag!

Docenten

Docenten: Akke de Groot

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

De Kinderwerkplaats

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Etsen en fotografisch etsen: de basis

Leer de basis van diepdruktechnieken door te werken met zachte en harde etsgrond, etsen, fotografisch etsen en het goed afslaan van een drukplaat.

Kun je fotograferen met een stoeptegel?

Tijdens deze cursus gaan we op zoek naar bijzondere manieren om te fotograferen, zowel analoog als digitaal.

Zeefdrukken

Wil je alles leren over zeefdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. Je leert op ambachtelijke wijze een afdruk op papier te maken.

Schilderen: Brushing Boundaries

Van penseelstreken tot kleurpaletten, in deze cursus werk je aan het ontwikkelen van jouw eigen visuele handtekening!

Up-, re- en downcyclen

Hou je van mode, kleding maken én duurzaamheid? Kom dan up-, re- of downcyclen in deze cursus.

  • 6-9jr

Play with paint

In this course we will play with paint! We will use different materials like acrylic paint and oil pastels.

Zeefdrukken op stof: Prints & patronen drukken

Prints, patronen, strepen, stippen… word jij al enthousiast? In deze cursus kun je helemaal los met het drukken van prints en patronen op textiel!

Schilderen: Losse streken (vervolg)

In deze vervolgcursus ga je op zoek naar de kern/basis van een beeld en hoe je dit kunt vertalen naar een schilderij.

Drukwerk op dinsdag: Diverse technieken

Wil je aan de slag met verschillende materialen en druktechnieken? Dat kan bij VRIJDAG. Spelenderwijs krijg je de verschillende druktechnieken onder de knie.

Printmaking and painting

Unlock your artistic potential in this course where painting and printmaking converge.

Beeldhouwen in hout

Hoe maak je beelden uit hout? Kunstenaar-docent Gert Sennema begeleidt je in je zoektocht naar vorm, zowel technisch als inhoudelijk.