Creatieve handvaardigheid (jaar 1)
De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen.

Creatieve handvaardigheid (jaar 1)
02 sep 2025 | 09:00 - 12:00 | Di/Wo | Walstraat 34 |
32x
Gegeven door: Gert Sennema, Sandra Vermanen
|
v.a. 937,- | Inschrijven |
De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen. De opleiding is ook zeer geschikt voor mensen die zich nog niet willen specialiseren, maar zich breder willen oriënteren op het gebied van beeldend werk.
Je leert werken met diverse materialen en de daarbij behorende basistechnieken (o.a. keramiek, metaal, hout, textiel). Buiten de materialen- en techniekkennis ben je ook bezig met het (verder) ontwikkelen en herkennen van je eigen werkproces.
De opleiding duurt twee jaar en wordt afgerond met een gesprek en een tentoonstelling. De opleiding geeft geen lesbevoegdheid, maar bevat pedagogische en didactische onderdelen die je helpen je eigen ontdekkingen te vertalen naar een les- of begeleidingssituatie. Bovendien wordt de lesstof vaak gekoppeld aan de kunstgeschiedenis en de kunstbeschouwing om het blikveld te verruimen en je hierdoor te laten inspireren.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de opleiding voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer

Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Peuter- en kleuteratelier
Wil je krassen, vegen, voelen, verven, strooien, plakken, scheuren en kliederen? Dat kan bij VRIJDAG.

Naaicursus voor beginners
Heb je nog nooit achter de naaimachine gezeten, maar het lijkt je super leuk? Doe dan mee aan deze korte naaicursus voor beginners.

Schilderen met de camera
Ga mee op een creatieve reis tussen fotografie en beeldende kunst en ontdek wat er mogelijk is met jouw camera.

De magie van tekenen
Ga op spelende en onderzoekende wijze op verkenningstocht langs verschillende manieren van het tekenen!

Schilderatelier
Hou je van tekenen en schilderen? En wil je leren werken met houtskool, pastel en inkt? Doe mee!

Textiel, geïnspireerd op Bas Jan Ader
In deze eendaagse workshop maak je een klein werk van stof en gebruik je roest als verf.

Modeatelier
Hou je van kleding en zou je meer willen doen met mode? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens de cursus leer je ook nog eens over duurzame fashion.

Meubels ontwerpen en maken: Nieuw leven
Wil jij graag (leren) ontwerpen in hout, en dat combineren met iets wat er al is? Niet alleen nieuw werk creëren, maar juist ook met aandacht voor objecten die er al zijn? Dat kan bij VRIJDAG.

Naaicursus: Kimono
Vind jij het leuk om met mode aan de slag te gaan, en staat duurzaamheid daarbij voorop? Maak een kimono!

Textielatelier: Alles met wol
Wil je meer weten of je juist verdiepen in de werkvormen met wol? Doe mee met deze cursus en ontdek de fascinerende eigenschappen van dit unieke materiaal.

Boetseren: Alledaagse dingen
Wat gebeurt er als we objecten gaan vertalen naar klei en glazuur? Wat zie en ontdek je? En waar kun je mee spelen?