Creatieve handvaardigheid (jaar 2)
De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen.
Creatieve handvaardigheid (jaar 2)
| 03 sep 2025 | 09:00 - 12:00 | Di/Wo | Walstraat 34 |
32x
Gegeven door: Gert Sennema, Sandra Vermanen
|
v.a. 937,- | Geannuleerd |
De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen. De opleiding is ook zeer geschikt voor mensen die zich nog niet willen specialiseren, maar zich breder willen oriënteren op het gebied van beeldend werk.
Je leert werken met diverse materialen en de daarbij behorende basistechnieken (o.a. keramiek, metaal, hout, textiel). Buiten de materialen- en techniekkennis ben je ook bezig met het (verder) ontwikkelen en herkennen van je eigen werkproces.
De opleiding duurt twee jaar en wordt afgerond met een gesprek en een tentoonstelling. De opleiding geeft geen lesbevoegdheid, maar bevat pedagogische en didactische onderdelen die je helpen je eigen ontdekkingen te vertalen naar een les- of begeleidingssituatie. Bovendien wordt de lesstof vaak gekoppeld aan de kunstgeschiedenis en de kunstbeschouwing om het blikveld te verruimen en je hierdoor te laten inspireren.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de opleiding voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer
Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen
Kinderatelier
Wil je spelenderwijs materialen en technieken ontdekken? Dat kan bij VRIJDAG. Kom experimenteren, samenwerken en fantaseren.
Houtdrukken
Wil je alles leren over houtdrukken en het gutsen? Dat kan bij VRIJDAG. De begeleiding is individueel en gericht op de ontwikkeling van je eigen stijl en creatieve aanpak.
Modeatelier
Hou je van kleding en zou je meer willen doen met mode? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens de cursus leer je ook nog eens over duurzame fashion.
Schilderatelier
Wil je leren schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Je krijgt les op een leuke en gedegen manier over de verschillende technieken en materialen.
Ceramics: Supermarket items
Expect a day full of experimentation, unpretentious ideas, humour, and plenty of ceramic fun.
Peuter- en kleuteratelier
Wil je krassen, vegen, voelen, verven, strooien, plakken, scheuren en kliederen? Dat kan bij VRIJDAG.
Drukwerk op dinsdag: Diverse technieken
Wil je aan de slag met verschillende materialen en druktechnieken? Dat kan bij VRIJDAG. Spelenderwijs krijg je de verschillende druktechnieken onder de knie.
De magie van tekenen
Ga op spelende en onderzoekende wijze op verkenningstocht langs verschillende manieren van het tekenen!
Muurschildering maken
In deze cursus leer je stap voor stap hoe je jouw ontwerp omzet in een muurschildering!
Kinderworkshop: Knuffelbare kunst
De Zachte Supermarkt - maak je eigen Ketchupknuffel
Modeatelier
Hou je van kleding en zou je meer willen doen met mode? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens de cursus leer je ook nog eens over duurzame fashion.