Creatieve handvaardigheid (jaar 2)
De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen.
Creatieve handvaardigheid (jaar 2)
| 03 sep 2025 | 09:00 - 12:00 | Di/Wo | Walstraat 34 |
32x
Gegeven door: Gert Sennema, Sandra Vermanen
|
v.a. 937,- | Geannuleerd |
De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen. De opleiding is ook zeer geschikt voor mensen die zich nog niet willen specialiseren, maar zich breder willen oriënteren op het gebied van beeldend werk.
Je leert werken met diverse materialen en de daarbij behorende basistechnieken (o.a. keramiek, metaal, hout, textiel). Buiten de materialen- en techniekkennis ben je ook bezig met het (verder) ontwikkelen en herkennen van je eigen werkproces.
De opleiding duurt twee jaar en wordt afgerond met een gesprek en een tentoonstelling. De opleiding geeft geen lesbevoegdheid, maar bevat pedagogische en didactische onderdelen die je helpen je eigen ontdekkingen te vertalen naar een les- of begeleidingssituatie. Bovendien wordt de lesstof vaak gekoppeld aan de kunstgeschiedenis en de kunstbeschouwing om het blikveld te verruimen en je hierdoor te laten inspireren.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de opleiding voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer
Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen
Naaicursus: Up-, re- en downcyclen
Hou je van mode, kleding maken én duurzaamheid? Kom dan up-, re- of downcyclen in deze cursus.
Basiscursus fotografie (vervolg)
Deze vervolgcursus Fotografie is voor jou als je al de basis van de cameratechniek kunt toepassen en dat verder wil ontwikkelen.
Painting: From light to paint
In this course, you will learn to paint by observing light. The lessons are taught in English.
Muurschildering maken
In deze cursus leer je stap voor stap hoe je jouw ontwerp omzet in een muurschildering!
Supermarkt: Kinderworkshop
De Zachte Supermarkt - maak je eigen Ketchupknuffel
Basiscursus fotografie
Wil je de basis leren van fotografie? Dat kan bij VRIJDAG. Je maakt kennis met de technische en inhoudelijke kanten van digitaal fotograferen.
Schilderen met de camera
Ga mee op een creatieve reis tussen fotografie en beeldende kunst en ontdek wat er mogelijk is met jouw camera.
Tekenen, iedereen kan het! (vervolg II)
Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!
Printmaking
In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.
Supermarkt: Papier
Ontdek hoe je met papiertechnieken, binding en compositie een uniek en duurzaam (boodschappenlijst)boekje maakt
Basisbeginselen van het kijken
Wat wil je fotograferen en hoe breng je dat het best en snelst in beeld? Leer het bij VRIJDAG.