Creatieve handvaardigheid (jaar 2)
De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen.
Creatieve handvaardigheid (jaar 2)
| 03 sep 2025 | 09:00 - 12:00 | Di/Wo | Walstraat 34 |
32x
Gegeven door: Gert Sennema, Sandra Vermanen
|
v.a. 937,- | Geannuleerd |
De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen. De opleiding is ook zeer geschikt voor mensen die zich nog niet willen specialiseren, maar zich breder willen oriënteren op het gebied van beeldend werk.
Je leert werken met diverse materialen en de daarbij behorende basistechnieken (o.a. keramiek, metaal, hout, textiel). Buiten de materialen- en techniekkennis ben je ook bezig met het (verder) ontwikkelen en herkennen van je eigen werkproces.
De opleiding duurt twee jaar en wordt afgerond met een gesprek en een tentoonstelling. De opleiding geeft geen lesbevoegdheid, maar bevat pedagogische en didactische onderdelen die je helpen je eigen ontdekkingen te vertalen naar een les- of begeleidingssituatie. Bovendien wordt de lesstof vaak gekoppeld aan de kunstgeschiedenis en de kunstbeschouwing om het blikveld te verruimen en je hierdoor te laten inspireren.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de opleiding voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer
Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen
Naaicursus: Zero waste zomerjurk
Vind jij het leuk om met mode aan de slag te gaan, en staat duurzaamheid daarbij voorop? Kom maken bij VRIJDAG!
Houtdrukken
Maak met gewone objecten een interessant tafereel in houtdruk!
Textiel: Mixed media
In deze cursus bij VRIJDAG leer je textiel in te zetten om een persoonlijk wandkleed te maken.
Beeldende kunstatelier
Samen met echte kunstenaars experimenteer je met verschillende materialen en technieken. Verras jezelf en ontdek wat je leuk vindt!
Tekenen en schilderen: Stad en landschap
Wil je tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Laat je leiden door je fantasie en leer je ideeën vormgeven.
Zeefdrukken
Wil je alles leren over zeefdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. Je leert op ambachtelijke wijze een afdruk op papier te maken.
Naaicursus: Up-, re- en downcyclen
Hou je van mode, kleding maken én duurzaamheid? Kom dan up-, re- of downcyclen in deze cursus.
Drukwerk op dinsdag: Diverse technieken
Wil je aan de slag met verschillende materialen en druktechnieken? Dat kan bij VRIJDAG. Spelenderwijs krijg je de verschillende druktechnieken onder de knie.
Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)
Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!
Painting: From light to paint
In this course, you will learn to paint by observing light. The lessons are taught in English.
Play with paint
In this course we will play with paint! We will use different materials like acrylic paint and oil pastels.