Houtdrukken: Alledaagse dingen
Maak met gewone objecten een interessant tafereel in houtdruk!

Houtdrukken: Alledaagse dingen
02 sep 2025 | 19:30 - 22:00 | Dinsdag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Lieve van Loon
|
v.a. 211,- | Inschrijven |
04 nov 2025 | 19:30 - 22:00 | Dinsdag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Lieve van Loon
|
v.a. 211,- | Inschrijven |
20 jan 2026 | 19:30 - 22:00 | Dinsdag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Lieve van Loon
|
v.a. 211,- | Inschrijven |
24 mrt 2026 | 19:30 - 22:00 | Dinsdag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Lieve van Loon
|
v.a. 211,- | Inschrijven |
In deze cursus maak je kennis met de techniek van het maken van een houtsnede. Je laat je hierbij inspireren door de dingen om je heen, door normale en alledaagse objecten.
De focus van je werk ligt op het speelse spel tussen compositie, contrast en lijn. Je leert bij in deze cursus hoe je diepte creëert in een éénkleurige druk. En hoe je, door hout te gebruiken met een grove nerf, daarbij ook diepte en structuur toevoegt aan je print.
Je kunt aan de slag gaan met de meest diverse taferelen. Kijk om je heen. Wat valt je op en hoe zet je dit om naar een plat beeld? Wat is interessant en waar ga je op focussen?
Uiteindelijk druk je je eigen tafereel met daarop de meest uiteenlopende alledaagse objecten.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer

Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Cyanotype
Wil je alles leren over blauwdrukken en diepdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. De cursus is geschikt voor beginners en gevorderden.

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)
Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!

Textielatelier: Tekenen op de naaimachine
Borduren is (g)een kunst. Ontdek hoe je kunt borduren met een gewone naaimachine.

Schilderatelier
Wil je leren schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Je krijgt les op een leuke en gedegen manier over de verschillende technieken en materialen.

Hutten bouwen, geïnspireerd op Bas Jan Ader
In deze workshop gaan we met resthout en andere beschikbare materialen jouw ideale fantasiehuisje bouwen!

Zeefdrukken
Wil je alles leren over zeefdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. Je leert op ambachtelijke wijze een afdruk op papier te maken.

Schilderen: Losse streken
Wil jij leren schilderen naar de waarneming en op een losse en intuïtieve manier bezig gaan? Dat kan bij VRIJDAG.

DIY: Papier maken
Meestal teken, knip of plak je ermee. Maar hoe maak je eigenlijk papier? Wat is er allemaal mogelijk? Kom het ontdekken in deze cursus!

Creatieve handvaardigheid (vervolg)
Het vervolg op CHV koppelt kunst- en cultuurhistorische kennis aan het eigen werkproces.

Naaicursus: Up-, re- en downcyclen
Hou je van mode, kleding maken én duurzaamheid? Kom dan up-, re- of downcyclen in deze cursus.

Tekenen: Planten en dieren
Wil je planten en dieren leren tekenen? Dat kan bij VRIJDAG. De ervaren docent leert je de verschillende technieken zodat jij je tekening tot leven wekt.