Navigatie overslaan
Kies je cursus

Keramiek: Draaien op de schijf

Uitverkocht

Leer draaien op de schijf en ga aan het eind van de cursus met je eigen object naar huis!

Keramiek: Draaien op de schijf

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
02 sep 2025 09:30 - 12:30 Dinsdag Walstraat 34 556,- Uitverkocht

Boetseren op een draaischijf is erg leuk om te doen en een uitdagende techniek om te leren! Om het centreren meteen goed onder de knie te krijgen, zal daar in het begin van de cursus veel aandacht aan worden besteed.

In de cursus komen verder diverse technieken aan bod zoals openen, bodem zetten, optrekken en afdraaien en leer je hoe je bolvormen en cilinders kunt draaien. Afhankelijk van je niveau zul je aan het eind van de cursus een pot met een passende deksel kunnen maken, de onderdelen van een theepot (pot met deksel, gedraaide tuit en handvat) of misschien zelfs een vaas met een smalle hals. De laatste lessen staan in het teken van het decoreren en glazuren van je objecten.

Deze cursus is voor zowel beginners als gevorderden en er is voldoende persoonlijke aandacht.

Docenten

Docenten: Susan van Straten

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 21-99jr

Modeatelier: Mouleren en draperen

Jouw eigen, bijzondere, duurzame kleding maken? Kom dan werken in ons modeatelier!

Creatieve handvaardigheid (jaar 2)

De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen.

Werken met structuren en mallen

Maak een mal en versier jouw meegenomen object met een unieke structuur!

  • 18-99jr
  • Workshop

Ceramics Summer Workshop

In 3 days you will learn all the basics of throwing on the wheel.

Zeefdrukken op stof: Prints & patronen

Prints, patronen, strepen, stippen… word jij al enthousiast? In deze cursus kun je helemaal los met het drukken van prints en patronen op textiel!

Tekenen: Portret met een verhaal

Leer hoe je portretten kunt creëren die niet alleen een gezicht tonen, maar een verhaal vertellen.

  • 14-99jr

Fotografische collagetechnieken (mixed media)

Tijdens deze cursus ga je collagetechnieken combineren met tekenen en schilderen.

  • 0-99jr
  • Workshop
  • Nieuw!

Creatieve avond voor niet creatieve mensen (denken ze)

Denk jij dat je niet creatief bent? Doe mee! En wellicht ga jij toch met een kleine creatie van jezelf naar huis…

Houtdrukken

Wil je alles leren over houtdrukken en het gutsen? Dat kan bij VRIJDAG. De begeleiding is individueel en gericht op de ontwikkeling van je eigen stijl en creatieve aanpak.

  • 18-99jr

Edelsmeden

Ontdek het geheim van de (edel)smid! In deze cursus edelsmeden leer je stap voor stap sieraden en/of objecten ontwerpen en maken van edelmetaal.

DIY: Art(ist) books maken

Met verschillende methodes ga je een aantal creatieve handgemaakte kunstboeken maken!

  • 18-99jr
  • Nieuw!

Houtdrukken: Alledaagse dingen

Maak met gewone objecten een interessant tafereel in houtdruk!