Keramiek: Draaien op de schijf
Leer draaien op de schijf en ga aan het eind van de cursus met je eigen object naar huis!
Keramiek: Draaien op de schijf
| 20 jan 2026 | 09:30 - 12:30 | Dinsdag | Walstraat 34 |
16x
Gegeven door: Susan van Straten
|
556,- | Uitverkocht |
Boetseren op een draaischijf is erg leuk om te doen en een uitdagende techniek om te leren! Om het centreren meteen goed onder de knie te krijgen, zal daar in het begin van de cursus veel aandacht aan worden besteed.
In de cursus komen verder diverse technieken aan bod zoals openen, bodem zetten, optrekken en afdraaien en leer je hoe je bolvormen en cilinders kunt draaien. Afhankelijk van je niveau zul je aan het eind van de cursus een pot met een passende deksel kunnen maken, de onderdelen van een theepot (pot met deksel, gedraaide tuit en handvat) of misschien zelfs een vaas met een smalle hals. De laatste lessen staan in het teken van het decoreren en glazuren van je objecten.
Deze cursus is voor zowel beginners als gevorderden en er is voldoende persoonlijke aandacht.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer
Zeefdrukken
Wil je alles leren over zeefdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. Je leert op ambachtelijke wijze een afdruk op papier te maken.
Borduren: Tekenen met de naaimachine
Borduren is (g)een kunst. Ontdek hoe je kunt borduren met een gewone naaimachine.
Muurschildering maken
In deze cursus leer je stap voor stap hoe je jouw ontwerp omzet in een muurschildering!
Naaicursus: Up-, re- en downcyclen
Hou je van mode, kleding maken én duurzaamheid? Kom dan up-, re- of downcyclen in deze cursus.
DIY: Papier maken
Meestal teken, knip of plak je ermee. Maar hoe maak je eigenlijk papier? Wat is er allemaal mogelijk? Kom het ontdekken in deze cursus!
Printmaking
In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.
Basisbeginselen van het kijken
Wat wil je fotograferen en hoe breng je dat het best en snelst in beeld? Leer het bij VRIJDAG.
Boetseren naar model
Heb je altijd al eens willen weten hoe het voelt om een portret of een heel figuur te boetseren in klei? Dan is dit jouw cursus!
Naaicursus: Zero waste zomerjurk
Vind jij het leuk om met mode aan de slag te gaan, en staat duurzaamheid daarbij voorop? Kom maken bij VRIJDAG!
Schilderen: Mixed media and other matters
Ontdek nieuwe lagen en ingangen in je werk. Je experimenteert met materialen en technieken. In dit proces word je persoonlijk begeleid.
Tekenen en schilderen: Ideeënwerkplaats
Hoe kun je de 1001 ideeën in jezelf aan de oppervlakte toveren om geïnspireerd met iets nieuws aan de slag te kunnen?
Houtdrukken: Alledaagse dingen
Maak met gewone objecten een interessant tafereel in houtdruk!