Navigatie overslaan
Kies je cursus

Meubels ontwerpen en maken: Nieuw leven

Wil jij graag (leren) ontwerpen in hout, en dat combineren met iets wat er al is? Niet alleen nieuw werk creëren, maar juist ook met aandacht voor objecten die er al zijn? Dat kan bij VRIJDAG.

Meubels ontwerpen en maken: Nieuw leven

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
03 sep 2025 19:30 - 22:00 Woensdag Walstraat 34 v.a. 211,- Instromen
05 nov 2025 19:30 - 22:00 Woensdag Walstraat 34 v.a. 211,- Inschrijven
21 jan 2026 19:30 - 22:00 Woensdag Walstraat 34 v.a. 211,- Inschrijven
25 mrt 2026 19:30 - 22:00 Woensdag Walstraat 34 v.a. 211,- Inschrijven

In 8 lessen ga je ontwerpen vanuit een bestaand object*, dat dient als inspiratie, onderdeel of kroon op nieuw werk. Dat kan een erfstuk zijn; een kringloopvondst, marktplaatsparel, souvenir, speelgoed uit je jeugd, of simpelweg iets wat je ooit nieuw hebt gekocht of gekregen. Iets dat voor jou persoonlijke waarde heeft en wat je nieuw leven in wilt blazen!

In de cursus krijg je uiteraard uitleg over het gebruik van de basis aan hand en elektrische gereedschappen. Technische ervaring is dus geen vereiste.

*Let op: Jouw object mag maximaal de inhoud van een boodschappentas hebben, en moet achterop de fiets mee te nemen zijn.

Docenten

Docenten: Rob van der Hoeven, Ida Venhuizen

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

Kinderwerkplaats: Vrije inloop

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Fotograferen met losse flitsers

Wil je leren fotograferen met losse flitsers? Dat kan bij VRIJDAG. Er is veel ruimte voor oefening en persoonlijke aandacht.

Naaicursus: Kimono

Vind jij het leuk om met mode aan de slag te gaan, en staat duurzaamheid daarbij voorop? Maak een kimono!

Werken met structuren en mallen

Maak een mal en versier jouw meegenomen object met een unieke structuur!

  • 18-99jr
  • Workshop
  • Nieuw!

Tekenen: Tattoo art op sticker

In deze eendaagse workshop duiken we in de wereld van tattoo art en vertalen die naar handgemaakte stickers met karakter.

Basisbeginselen van het kijken

Wat wil je fotograferen en hoe breng je dat het best en snelst in beeld? Leer het bij VRIJDAG.

Tekenen: Portret met een verhaal

Leer hoe je portretten kunt creëren die niet alleen een gezicht tonen, maar een verhaal vertellen.

  • 14-99jr

Fotografische collagetechnieken (mixed media)

Tijdens deze cursus ga je collagetechnieken combineren met tekenen en schilderen.

  • 18-99jr
  • Workshop
  • Nieuw!

Borduren: Tattoo ontwerpen met naald en draad

Tijdens deze eendaagse workshop ontwerp je een tattoo met naald en draad!

Naaicursus voor beginners

Heb je nog nooit achter de naaimachine gezeten, maar het lijkt je super leuk? Doe dan mee aan deze korte naaicursus voor beginners.

DIY: Art(ist) books maken

Met verschillende methodes ga je een aantal creatieve handgemaakte kunstboeken maken!

  • 18-99jr
  • Workshop
  • Nieuw!

Edelsmeden: Persoonlijk sieraad

Durf jij je creativiteit de vrije loop te laten en een sieraad te maken dat net zo uniek is als een tattoo?