Navigatie overslaan
Kies je cursus

Schilde­ra­telier

8-12 jaar

Wil je leren schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Je krijgt les op een leuke en gedegen manier over de verschillende technieken en materialen.

Schilderatelier

Ben je jonger? Voor kinderen van 6 tot 9 jaar is er ook een Schilderatelier.

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
03 sep 2025 15:30 - 17:30 Woensdag Walstraat 34 212,- Uitverkocht
21 jan 2026 15:30 - 17:30 Woensdag Walstraat 34 212,- Inschrijven

In dit schildersatelier zijn alle kinderen welkom die het schilderen hebben ontdekt en er graag nog veel meer over willen leren. Je leert over compositie en waarnemen, het mengen van kleuren, kleurnuances en contrasten.

Je werkt met verschillende teken- en schildermaterialen, we bekijken werk van kunstenaars en buiten het schilderen komen er ook druktechnieken aan bod, zoals met sjablonen werken en linoleumsnede. En aan het einde van de les kijken we samen naar het eindresultaat!

Docenten

Docenten: Sandra Vermanen

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

Kinderwerkplaats: Vrije inloop

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Cyanotype

Wil je alles leren over blauwdrukken en diepdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. De cursus is geschikt voor beginners en gevorderden.

  • 18-99jr

Painting: From light to paint

In this course, you will learn to paint by observing light. The lessons are taught in English.

  • 18-99jr

Printmaking and Photography

Wat is de relatie tussen fotografie en grafiek? In deze cursus nemen we je mee in beide werelden.

Zeefdrukken

Wil je alles leren over zeefdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. Je leert op ambachtelijke wijze een afdruk op papier te maken.

  • 14-99jr

Jazzcombo

In een jazzcombo leer je samen stukken spelen, maar vooral improviseren. Want iedereen kan improviseren!

  • 18-99jr

Houtdrukken: Alledaagse dingen

Maak met gewone objecten een interessant tafereel in houtdruk!

Zeefdrukken op stof: Prints & patronen

Prints, patronen, strepen, stippen… word jij al enthousiast? In deze cursus kun je helemaal los met het drukken van prints en patronen op textiel!

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg II)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!

  • 18-99jr
  • Workshop

Drukwerk, geïnspireerd op Bas Jan Ader

Snijd, scheur en knip sjablonen en vang beweging in beeld in jouw zelfgemaakte leporello.

Houtdrukken

Wil je alles leren over houtdrukken en het gutsen? Dat kan bij VRIJDAG. De begeleiding is individueel en gericht op de ontwikkeling van je eigen stijl en creatieve aanpak.

Tekenen en schilderen: Portret

In deze cursus leer je stapsgewijs een portret te tekenen en te schilderen. Wat komt daar allemaal bij kijken?