Tekenen en schilderen: Portret
In deze cursus leer je stapsgewijs een portret te tekenen en te schilderen. Wat komt daar allemaal bij kijken?
Tekenen en schilderen: Portret
| 03 nov 2025 | 09:30 - 12:00 | Maandag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Karel Buskes
|
v.a. 239,- | Uitverkocht |
| 19 jan 2026 | 09:30 - 12:00 | Maandag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Karel Buskes
|
v.a. 239,- | Uitverkocht |
| 23 mrt 2026 | 09:30 - 12:00 | Maandag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Karel Buskes
|
v.a. 239,- | Inschrijven |
In de cursus wordt zowel getekend als geschilderd, vrijwel altijd naar een levend model. Met verschillende materialen en werkwijzen leer je te vertalen wat je ziet op een manier die bij jou past. De docent begeleidt je stap voor stap in het ontwikkelen van je zelfvertrouwen vanuit het pure kijken.
Bij beginnende cursisten ligt het accent op tekenen, maar de praktijk leert dat zij al snel met de meer gevorderde schilders mee kunnen. In de loop van de cursus leer je je eigen ‘stem’ als portretschilder kennen en ontwikkelen. We werken met houtskool, acrylverf en olieverf.
Benieuwd wat jouw (en andermans) werk overtuigend maakt? Aan het eind van elke les staan we daarbij stil.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer
Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen
Basiscursus tekenen en schilderen
Wil je leren tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Onder begeleiding van een ervaren docent krijg je het onder de knie.
Schilderen: Losse streken
Wil jij leren schilderen naar de waarneming en op een losse en intuïtieve manier bezig gaan? Dat kan bij VRIJDAG.
De magie van tekenen
Ga op spelende en onderzoekende wijze op verkenningstocht langs verschillende manieren van het tekenen!
Meubels ontwerpen en maken (gevorderden)
Wil je meubelontwerpen en maken? Dat kan bij VRIJDAG.
Tekenen en schilderen: Stad en landschap
Wil je tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Laat je leiden door je fantasie en leer je ideeën vormgeven.
Tekenen: Planten en dieren
Wil je planten en dieren leren tekenen? Dat kan bij VRIJDAG. De ervaren docent leert je de verschillende technieken zodat jij je tekening tot leven wekt.
Painting: From light to paint
In this course, you will learn to paint by observing light. The lessons are taught in English.
Naaicursus: Zero waste zomerjurk
Vind jij het leuk om met mode aan de slag te gaan, en staat duurzaamheid daarbij voorop? Kom maken bij VRIJDAG!
Cyanotype
Wil je alles leren over blauwdrukken en diepdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. De cursus is geschikt voor beginners en gevorderden.
Tekenen: Strips en illustratie
Wil je illustraties en strips maken? Dat kan bij VRIJDAG. Onderzoek de verschillende tekentechnieken terwijl je met je eigen verhaal aan de slag gaat.
Tekenen, iedereen kan het! (vervolg II)
Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!