Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)
Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)
Om deze vervolgcursus te doen moet je eerst de basiscursus hebben afgerond.
04 nov 2025 | 09:30 - 12:00 | Dinsdag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Aafke Sterenberg
|
v.a. 216,- | Inschrijven |
24 mrt 2026 | 09:30 - 12:00 | Dinsdag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Aafke Sterenberg
|
v.a. 216,- | Inschrijven |
In deze vervolgcursus ontdek je dat het steeds makkelijker wordt de bemoeienissen van je linkerhersenhelft uit te schakelen. De rechterkant, die tekenen leuk vindt, neemt het over. Je zult merken dat je steeds beter kunt tekenen wat je ziet. En het belangrijkste: je wordt je bewust van jouw manier van kijken en ontdekt een persoonlijke manier van tekenen.
De basistechnieken worden in deze tekencursus uitgebreid en in de oefeningen vindt steeds meer verdieping plaats. Het principe blijft hetzelfde: anders leren kijken waardoor je gemakkelijk tekent.
Er wordt getekend met allerlei verschillende materialen zoals potlood, pastelkrijt en Oost-Indische inkt, maar voornamelijk met houtskool, zodat je je deze techniek helemaal eigen gaat maken. De laatste keer van deze tekencursus tekenen we naar model.
Let op: Deze cursus is het vervolg op de basiscursus Tekenen, iedereen kan het! Om de vervolgcursus te doen moet je eerst de basiscursus hebben afgerond.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer

Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Cyanotype
Wil je alles leren over blauwdrukken en diepdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. De cursus is geschikt voor beginners en gevorderden.

Meubels ontwerpen en maken
Wil je meubelontwerpen en maken? Dat kan bij VRIJDAG. Zowel voor beginners als gevorderden.

Textielatelier: Tekenen op de naaimachine
Borduren is (g)een kunst. Ontdek hoe je kunt borduren met een gewone naaimachine.

Schilderen: Losse streken (vervolg)
In deze vervolgcursus ga je op zoek naar de kern/basis van een beeld en hoe je dit kunt vertalen naar een schilderij.

Textiles: Punch needling
With tools like the punch-needle, rug hook, and manual tufting tool, you'll learn how to create with yarn in a slow, intentional way.

Zeefdrukken
Wil je alles leren over zeefdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. Je leert op ambachtelijke wijze een afdruk op papier te maken.

Schilderen: Losse streken
Wil jij leren schilderen naar de waarneming en op een losse en intuïtieve manier bezig gaan? Dat kan bij VRIJDAG.

DIY: Papier maken
Meestal teken, knip of plak je ermee. Maar hoe maak je eigenlijk papier? Wat is er allemaal mogelijk? Kom het ontdekken in deze cursus!

Fotografische collagetechnieken (mixed media)
Tijdens deze cursus ga je collagetechnieken combineren met tekenen en schilderen.

Textiel: Nieuw Leven
Welk bestaand stuk stof of textiel wil jij nieuw leven inblazen?

Naaicursus: Up-, re- en downcyclen
Hou je van mode, kleding maken én duurzaamheid? Kom dan up-, re- of downcyclen in deze cursus.