Textiel: Mixed media
In deze cursus bij VRIJDAG leer je textiel in te zetten om een persoonlijk wandkleed te maken.

Textiel: Mixed media
04 nov 2025 | 19:30 - 22:00 | Dinsdag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Sandra de Groot
|
211,- | Inschrijven |
24 mrt 2026 | 19:30 - 22:00 | Dinsdag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Sandra de Groot
|
211,- | Inschrijven |
Wil jij beeldend aan de slag en word je enthousiast van stoffen, textuur, wol of draad? Van de kleur, het gevoel of de uitstraling? In deze cursus bij VRIJDAG leer je textiel in te zetten om een persoonlijk wandkleed te maken.
Met het basismateriaal stof ga je in deze cursus jouw verhaal vertellen. Met verschillende werkvormen, zowel traditionele- als hedendaagse benaderingen komt jouw textielcollage tot stand.
In de les is tijd voor instructie, voor maken en voor het opdoen van inspiratie. Het is ontzettend leuk om te kijken wat er eigenlijk allemaal kan (meer dan je denkt), te proberen hoe verschillende combinaties stoffen en kleuren werken en te ontdekken wat jou goed ligt. En niet onbelangrijk, wat je leuk vindt om te doen!
Uiteindelijk werk je toe naar een geheel eigen, persoonlijk werk van textiel, een collage of wandkleed. Dat is aan jou!
VRIJDAG heeft een voorraad stoffen, restjes en garen. Maar eigen stoffen meenemen of aanschaffen kan uiteraard ook. Deze cursus is geschikt voor iedereen met interesse, zin en een open blik!
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer

Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Modeatelier
Hou je van kleding en zou je meer willen doen met mode? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens de cursus leer je ook nog eens over duurzame fashion.

Drukwerk op dinsdag: Diverse technieken
Wil je aan de slag met verschillende materialen en druktechnieken? Dat kan bij VRIJDAG. Spelenderwijs krijg je de verschillende druktechnieken onder de knie.

Outdoor fotografie: Winterlandschap
Ben jij een bikkel en hou je van fotograferen en een uitdaging? Kom dan naar VRIJDAG. Pak je camera en ga 4 zaterdagen mee op pad met een docent.

Creatieve handvaardigheid (vervolg)
Het vervolg op CHV koppelt kunst- en cultuurhistorische kennis aan het eigen werkproces.

Basiscursus tekenen en schilderen
Wil je leren tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Onder begeleiding van een ervaren docent krijg je het onder de knie.

Ruimtelijk werken: Van idee tot verbeelding
Maak eigenzinnige beelden aan de hand van een thema waar jij je eigen invulling aan geeft. Van inspiratie naar creatie!

Textielatelier: Tekenen op de naaimachine
Borduren is (g)een kunst. Ontdek hoe je kunt borduren met een gewone naaimachine.

Edelsmeden: introductiecursus
In deze beginnerscursus leer je stap voor stap de basistechnieken van het edelsmeden!

Tekenen, iedereen kan het! (basiscursus)
Wil je leren tekenen? Dat kan bij VRIJDAG. Je werkt met fineliner en houtskool onder begeleiding van een ervaren docent.

Meubels ontwerpen en maken
Wil je meubelontwerpen en maken? Dat kan bij VRIJDAG. Zowel voor beginners als gevorderden.

DIY: Papier maken
Meestal teken, knip of plak je ermee. Maar hoe maak je eigenlijk papier? Wat is er allemaal mogelijk? Kom het ontdekken in deze cursus!