Navigatie overslaan
Kies je cursus

Theater­school voor Volwas­senen (jaar 1)

21-99 jaar Wachtlijst

In het eerste jaar van de TSV ligt de focus op het lichaam als instrument: wat kan het, wat doet het en wat vertelt het?

Theaterschool voor Volwassenen (jaar 1)

Deelname aan de Theaterschool voor Volwassenen gaat op basis van selectie.

Het programma van de vierjarige Theaterschool voor Volwassenen (TSV) biedt spelontwikkeling van hoge kwaliteit en omvat diverse manieren van spelen en maken; het theaterambacht wordt vanuit veel verschillende invalshoeken getraind. Op een solide basis van vaardigheden en benodigde theorie, kun je in de loop van de opleiding gaan ontdekken welke vorm van theater het beste bij jou past en je hierin bekwamen.

In het eerste jaar van de opleiding start je met een lesblok fysiek: het lichaam als instrument. Wat kan het, wat doet het en wat vertelt het? Vervolgens ga je aan de slag met tekst en spel. Ook is er twee keer per jaar een TSV-Totaalweekend, waarbij groepen uit alle jaren de gelegenheid krijgen om bij elkaar te kijken naar gemaakt werk -soms work in progress, soms een presentatie- en dit na afloop met elkaar te bespreken.

In principe doorloop je het programma van de opleiding gewoon van jaar 1 t/m 4 met je eigen lesgroep en een vast TSV-docententeam. Elk blok wordt afgesloten met een persoonlijke evaluatie waarin de docent van dat blok zijn bevindingen met je deelt.

Selectie

Deelname aan de Theaterschool voor Volwassenen gaat op basis van selectie op vrijdag 6 september (19.30-22.30) en zaterdag 7 september (10.00-17.00). Deze selectie bestaat uit lessen en persoonlijke begeleiding van het TSV-docententeam. Aanmelden voor de selectie kan via deze link. De inschrijving voor de cursus opent na de selectie.

Wil je alvast meer informatie? Neem dan contact op met coördinator Joke Holwerda.

Docenten

Joke Holwerda

Theater

Joke Holwerda is theaterdocent bij VRIJDAG. Wil jij ook een workshop of cursus volgen bij Joke? Bekijk het aanbod op deze pagina!

Niels Smit Duyzentkunst

Theater

Niels Smit Duyzentkunst is theaterdocent bij VRIJDAG. Wil jij ook een workshop of cursus volgen bij Niels? Bekijk het aanbod op deze pagina!

Aike Vogelzang

Theater

Aike Vogelzang is theaterdocent bij VRIJDAG. Wil jij ook een workshop of cursus volgen bij Aike? Bekijk het aanbod op deze pagina!

Nina van der Woude

Theater

Nina van der Woude is theaterdocent bij VRIJDAG. Wil jij ook een workshop of cursus volgen bij Nina? Bekijk het aanbod op deze pagina!

Docenten: Joke Holwerda, Niels Smit Duyzentkunst, Aike Vogelzang, Nina van der Woude

Veelgestelde vragen

Meer weten?

Neem voor meer informatie contact op met coördinator Joke Holwerda.

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer