Theaterschool voor Volwassenen (jaar 1)
In het eerste jaar van de TSV ligt de focus op het lichaam als instrument: wat kan het, wat doet het en wat vertelt het?
Theaterschool voor Volwassenen (jaar 1)
Deelname aan de Theaterschool voor Volwassenen gaat op basis van selectie.
| 10 sep 2025 | 19:30 - 22:00 | Woensdag | Noorderbuitensingel 11 |
32x
Gegeven door: Aike Vogelzang, Joke Holwerda, Niels Smit Duyzentkunst, Nina van der Woude
|
739,- |
Het programma van de vierjarige Theaterschool voor Volwassenen (TSV) biedt spelontwikkeling van hoge kwaliteit en omvat diverse manieren van spelen en maken; het theaterambacht wordt vanuit veel verschillende invalshoeken getraind. Op een solide basis van vaardigheden en benodigde theorie, kun je in de loop van de opleiding gaan ontdekken welke vorm van theater het beste bij jou past en je hierin bekwamen.
In het eerste jaar van de opleiding start je met een lesblok fysiek: het lichaam als instrument. Wat kan het, wat doet het en wat vertelt het? Vervolgens ga je aan de slag met tekst en spel. Ook is er twee keer per jaar een TSV-Totaalweekend, waarbij groepen uit alle jaren de gelegenheid krijgen om bij elkaar te kijken naar gemaakt werk -soms work in progress, soms een presentatie- en dit na afloop met elkaar te bespreken.
In principe doorloop je het programma van de opleiding gewoon van jaar 1 t/m 4 met je eigen lesgroep en een vast TSV-docententeam. Elk blok wordt afgesloten met een persoonlijke evaluatie waarin de docent van dat blok zijn bevindingen met je deelt.
Selectie
Deelname aan de Theaterschool voor Volwassenen gaat op basis van selectie op zaterdag 6 september (10.00-14.30) en zondag 7 september (10.00-17.00). Deze selectie bestaat uit lessen en persoonlijke begeleiding van het TSV-docententeam. Aanmelden voor de selectie kan via deze link. De inschrijving voor de cursus opent na de selectie.
Wil je alvast meer informatie? Neem dan contact op met coördinator Joke Holwerda.
Docenten
Veelgestelde vragen
Moet ik auditie doen?
Deelname aan de Theaterschool voor Volwassenen gaat op basis van selectie. Wanneer je door deze selectie komt, kun je verder met de opleiding. Ben je niet geselecteerd? Dan verwijzen we je graag naar een van onze andere theatercursussen. Uiteraard hoef je dan alleen te betalen voor het selectieweekend.
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer
Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen
Acting training
This is our theatre course in English for adults. Take part and see if acting is right for you! Experience not required.
House & Techno
Til je onafgebouwde loops naar een hoger niveau met deze cursus voor house- en technomuziek!
Componeren voor film en media
Leer hoe je met muziek een filmische sfeer neerzet, van spannende soundscapes tot ontroerende melodieën!
Djembe voor gevorderden
Ervaar de kracht, energie en het plezier van samenspel tijdens deze djembécursus voor gevorderden.
Route Theater
Ga samen de vloer op en stort je in de wereld van theater. Ga jij het experiment aan?
Beginnen met zingen
Ontdek hoe je makkelijker en dus met meer plezier kunt zingen!
Route Fantaseren
Samen gaan we de vloer op en ervaren we hoe ver onze fantasie ons brengt!
Theaterweekend
Volg je theaterles en wil je meer? Of wil je kort en intensief kennismaken met theater bij VRIJDAG? Doe dan mee aan een theaterweekend!
Hiphop & R&B: Bootcamp
Ga samen met andere jonge creators aan de slag met het verdiepen van jouw stijl en skills!
Introductiecursus theater
Hoe is het om je eigen ideeën tot leven te brengen op de spelvloer? Doe mee en kijk of toneelspelen bij je past!
Route Oog voor detail
Deze cursus is gericht op jongeren en jongvolwassenen met autisme of een diagnose die je neurodivergent kunt noemen.