Navigatie overslaan
Kies je cursus

Theater­school voor Volwas­senen (jaar 1)

21-99 jaar Wachtlijst

In het eerste jaar van de TSV ligt de focus op het lichaam als instrument: wat kan het, wat doet het en wat vertelt het?

Theaterschool voor Volwassenen (jaar 1)

Deelname aan de Theaterschool voor Volwassenen gaat op basis van selectie.

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs
11 sep 2024 19:30 - 22:00 Woensdag Noorderbuitensingel 11 704,-

Het programma van de vierjarige Theaterschool voor Volwassenen (TSV) biedt spelontwikkeling van hoge kwaliteit en omvat diverse manieren van spelen en maken; het theaterambacht wordt vanuit veel verschillende invalshoeken getraind. Op een solide basis van vaardigheden en benodigde theorie, kun je in de loop van de opleiding gaan ontdekken welke vorm van theater het beste bij jou past en je hierin bekwamen.

In het eerste jaar van de opleiding start je met een lesblok fysiek: het lichaam als instrument. Wat kan het, wat doet het en wat vertelt het? Vervolgens ga je aan de slag met tekst en spel. Ook is er twee keer per jaar een TSV-Totaalweekend, waarbij groepen uit alle jaren de gelegenheid krijgen om bij elkaar te kijken naar gemaakt werk -soms work in progress, soms een presentatie- en dit na afloop met elkaar te bespreken.

In principe doorloop je het programma van de opleiding gewoon van jaar 1 t/m 4 met je eigen lesgroep en een vast TSV-docententeam. Elk blok wordt afgesloten met een persoonlijke evaluatie waarin de docent van dat blok zijn bevindingen met je deelt.

Selectie

Deelname aan de Theaterschool voor Volwassenen gaat op basis van selectie op vrijdag 6 september (19.30-22.30) en zaterdag 7 september (10.00-17.00). Deze selectie bestaat uit lessen en persoonlijke begeleiding van het TSV-docententeam. Aanmelden voor de selectie kan via deze link. De inschrijving voor de cursus opent na de selectie.

Wil je alvast meer informatie? Neem dan contact op met coördinator Joke Holwerda.

Docenten

Docenten: Joke Holwerda, Niels Smit Duyzentkunst, Aike Vogelzang, Nina van der Woude

Veelgestelde vragen

Deelname aan de Theaterschool voor Volwassenen gaat op basis van selectie. Wanneer je door deze selectie komt, kun je verder met de opleiding. Ben je niet geselecteerd? Dan verwijzen we je graag naar een van onze andere theatercursussen. Uiteraard hoef je dan alleen te betalen voor het selectieweekend.

Meer weten?

Neem voor meer informatie contact op met coördinator Joke Holwerda.

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

De Kinderwerkplaats

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

  • 4-7jr

Muziekshow

Samen zingen, dansen op muziek en liedjes maken over alle dingen die zomaar gebeuren!

  • 1,5-4jr

Peuterswing

Klap, stamp, zing, spring, zwierezwaai en dans mee met livemuziek op de piano en accordeon!

  • 18-99jr
  • Workshop

Repertoireklas zang klassiek

Wil jij werken aan je interpretatie en voordracht van je zang? Dat kan bij VRIJDAG. Je krijg twee lessen van enthousiaste en ervaren docenten.

  • 21-99jr

Acting training

This is our theatre course in English for adults. Take part and see if acting is right for you! Experience not required.

  • 16-23jr

Route Oog voor detail

Deze cursus is gericht op jongeren en jongvolwassenen met autisme of een diagnose die je neurodivergent kunt noemen.

  • 21-99jr

Film maken

In 8 lessen maak je onder begeleiding van een acteur en filmmaker een korte film.

  • 21-99jr

De vloer op

Met weinig informatie word jij de vloer op gestuurd en ‘bluf’ je jezelf door de scene heen. Durf jij het aan?

  • 21-99jr

Theater overdag

Tijdens deze cursus werk je aan de basiskwaliteiten van acteren en ondervind je wat nodig is om geloofwaardig te kunnen spelen.

  • 7-10jr

Djembé

Ieder een eigen drum, samen in een ritme! Ervaar de kracht en energie die vrijkomt als we samen djembé spelen.

  • 16-99jr

Djembé

Ieder een eigen drum, samen in een ritme! Ervaar de kracht en energie die vrijkomt als we samen djembé spelen.

  • 15-99jr

Spoken word: Je stem als instrument

Ontdek hoe je eigen stem klinkt en hoe je deze kan veranderen in een instrument!