Werken met structuren en mallen
Maak een mal en versier jouw meegenomen object met een unieke structuur!

Werken met structuren en mallen
05 nov 2025 | 19:30 - 22:00 | Woensdag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Dineke Oosting
|
v.a. 232,- | Inschrijven |
25 mrt 2026 | 19:30 - 22:00 | Woensdag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Dineke Oosting
|
v.a. 232,- | Inschrijven |
In deze cursus gaan we aan de slag met een van de oudste technieken die ooit door de mensheid is ontdekt: het opbouwen met rollen tot een vorm. Dit kan een cilindervorm zijn, een vaas met een bolle buik... welke vorm je maar wilt!
Samen gaan we aan de slag met het bekleden en versieren van jouw gekozen vorm. Dat doen we door gebruik te maken van kleine mallen die we zelf gaan maken met voorwerpen die jij meebrengt: van speelgoed tot dingen uit je keukenkastje. We drukken deze voorwerpen in de klei om onze eigen mallen te vormen. In deze mallen doen we kleine stukjes klei, zodat je de vorm herhaalt en je er jouw object mee kunt decoreren.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer

Ruimtelijk werken: Van idee tot verbeelding
Maak eigenzinnige beelden aan de hand van een thema waar jij je eigen invulling aan geeft. Van inspiratie naar creatie!

Modeatelier
Hou je van kleding en zou je meer willen doen met mode? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens de cursus leer je ook nog eens over duurzame fashion.

Meubels ontwerpen en maken (gevorderden)
Wil je meubelontwerpen en maken? Dat kan bij VRIJDAG.

Basiscursus tekenen en schilderen
Wil je leren tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Onder begeleiding van een ervaren docent krijg je het onder de knie.

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)
Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!

De magie van tekenen
Ga op spelende en onderzoekende wijze op verkenningstocht langs verschillende manieren van het tekenen!

Naaicursus: Zero waste zomerjurk
Vind jij het leuk om met mode aan de slag te gaan, en staat duurzaamheid daarbij voorop? Kom maken bij VRIJDAG!

Tekenen en schilderen: Stad en landschap
Wil je tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Laat je leiden door je fantasie en leer je ideeën vormgeven.

Schilderen: Losse streken
Wil jij leren schilderen naar de waarneming en op een losse en intuïtieve manier bezig gaan? Dat kan bij VRIJDAG.

Textielatelier: Alles met wol
Wil je meer weten of je juist verdiepen in de werkvormen met wol? Doe mee met deze cursus en ontdek de fascinerende eigenschappen van dit unieke materiaal.

Houtdrukken: Alledaagse dingen
Maak met gewone objecten een interessant tafereel in houtdruk!

Cyanotype
Wil je alles leren over blauwdrukken en diepdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. De cursus is geschikt voor beginners en gevorderden.