Navigatie overslaan
Kies je cursus

Werken met structuren en mallen

Maak een mal en versier jouw meegenomen object met een unieke structuur!

Werken met structuren en mallen

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
05 nov 2025 19:30 - 22:00 Woensdag Walstraat 34 v.a. 232,- Inschrijven
25 mrt 2026 19:30 - 22:00 Woensdag Walstraat 34 v.a. 232,- Inschrijven

In deze cursus gaan we aan de slag met een van de oudste technieken die ooit door de mensheid is ontdekt: het opbouwen met rollen tot een vorm. Dit kan een cilindervorm zijn, een vaas met een bolle buik... welke vorm je maar wilt!

Samen gaan we aan de slag met het bekleden en versieren van jouw gekozen vorm. Dat doen we door gebruik te maken van kleine mallen die we zelf gaan maken met voorwerpen die jij meebrengt: van speelgoed tot dingen uit je keukenkastje. We drukken deze voorwerpen in de klei om onze eigen mallen te vormen. In deze mallen doen we kleine stukjes klei, zodat je de vorm herhaalt en je er jouw object mee kunt decoreren.

Docenten

Docenten: Dineke Oosting

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

Tekenen en schilderen: Stad en landschap

Wil je tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Laat je leiden door je fantasie en leer je ideeën vormgeven.

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!

  • 21-99jr

Modeatelier

Hou je van kleding en zou je meer willen doen met mode? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens de cursus leer je ook nog eens over duurzame fashion.

Printmaking

In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.

Cyanotype

Wil je alles leren over blauwdrukken en diepdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. De cursus is geschikt voor beginners en gevorderden.

Schilderen: Losse streken

Wil jij leren schilderen naar de waarneming en op een losse en intuïtieve manier bezig gaan? Dat kan bij VRIJDAG.

  • 18-99jr

De magie van tekenen

Ga op spelende en onderzoekende wijze op verkenningstocht langs verschillende manieren van het tekenen!

  • 18-99jr

Printmaking and Photography

Wat is de relatie tussen fotografie en grafiek? In deze cursus nemen we je mee in beide werelden.

Zeefdrukken

Wil je alles leren over zeefdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. Je leert op ambachtelijke wijze een afdruk op papier te maken.

Tekenen: Planten en dieren

Wil je planten en dieren leren tekenen? Dat kan bij VRIJDAG. De ervaren docent leert je de verschillende technieken zodat jij je tekening tot leven wekt.

Textielatelier: Alles met wol

Wil je meer weten of je juist verdiepen in de werkvormen met wol? Doe mee met deze cursus en ontdek de fascinerende eigenschappen van dit unieke materiaal.

  • 19-99jr

Meubels ontwerpen en maken (gevorderden)

Wil je meubelontwerpen en maken? Dat kan bij VRIJDAG.