Navigatie overslaan
Kies je cursus

Printmaking and painting

In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.

Printmaking and painting

This course will be taught in both English and Dutch. Click here for English.

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
27 mrt 2026 19:30 - 22:00 Vrijdag Walstraat 34 v.a. 211,- Inschrijven
23 jan 2026 19:30 - 22:00 Vrijdag Walstraat 34 v.a. 211,- Geannuleerd

Ben je benieuwd naar alles wat je kunt doen met grafiek? In deze cursus maak je kennis met de basis van diepdruktechnieken, zoals etsen en droge naald én technieken als linodruk, monotype en materiaaldruk. Maar ook combineren met tekenen, schilderen en verf kan in deze cursus!

De lessen staan in het teken van experimenteren en ontdekken door te doen. Je hoeft geen uitstekende tekenaar te zijn, structuur, lijnen en oppervlak zijn net zo belangrijk. Materiaal, techniek en je schetsboek wijzen je de weg.

Docent Pol begeleidt je stap voor stap en geeft je technische en inspirerende feedback. Afhankelijk van de beelden die jij wilt maken, zoeken we samen naar de beste aanpak. En het allerbelangrijkste: het geheim van creativiteit is niet lijden, maar plezier!

De cursus wordt gegeven in zowel het Nederlands als het Engels. Click here for English.

Docenten

Docenten: Pol Taverne

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

Kinderwerkplaats: Vrije inloop

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Schilderen: Losse streken (vervolg)

In deze vervolgcursus ga je op zoek naar de kern/basis van een beeld en hoe je dit kunt vertalen naar een schilderij.

  • 14-99jr
  • Workshop
  • Nieuw!

Houtdrukken: Meerkleurendruk

Een introductie in het maken van reductie-houtsneden voor mensen zonder ervaring in het maken van houtsneden.

Tekenen en schilderen: Waarneming en fantasie

Wil je tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Laat je leiden door je fantasie en leer je ideeën vormgeven.

  • 14-99jr

Fotografische collagetechnieken (mixed media)

Tijdens deze cursus ga je collagetechnieken combineren met tekenen en schilderen.

Tekenen en schilderen: Stad en landschap

Wil je tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Laat je leiden door je fantasie en leer je ideeën vormgeven.

Outdoor fotografie: Winterlandschap

Ben jij een bikkel en hou je van fotograferen en een uitdaging? Kom dan naar VRIJDAG. Pak je camera en ga 4 zaterdagen mee op pad met een docent.

DIY: Art(ist) books maken

Met verschillende methodes ga je een aantal creatieve handgemaakte kunstboeken maken!

Cyanotype

Wil je alles leren over blauwdrukken en diepdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. De cursus is geschikt voor beginners en gevorderden.

Borduren: Tekenen met de naaimachine

Borduren is (g)een kunst. Ontdek hoe je kunt borduren met een gewone naaimachine.

  • 6-9jr

Schilderatelier

Hou je van tekenen en schilderen? En wil je leren werken met houtskool, pastel en inkt? Doe mee!

Zeefdrukken

Wil je alles leren over zeefdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. Je leert op ambachtelijke wijze een afdruk op papier te maken.