Navigatie overslaan
Kies je cursus

Printmaking and painting

In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.

Printmaking and painting

This course will be taught in both English and Dutch. Click here for English.

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
27 mrt 2026 19:30 - 22:00 Vrijdag Walstraat 34 v.a. 211,- Inschrijven
23 jan 2026 19:30 - 22:00 Vrijdag Walstraat 34 v.a. 211,- Geannuleerd

Ben je benieuwd naar alles wat je kunt doen met grafiek? In deze cursus maak je kennis met de basis van diepdruktechnieken, zoals etsen en droge naald én technieken als linodruk, monotype en materiaaldruk. Maar ook combineren met tekenen, schilderen en verf kan in deze cursus!

De lessen staan in het teken van experimenteren en ontdekken door te doen. Je hoeft geen uitstekende tekenaar te zijn, structuur, lijnen en oppervlak zijn net zo belangrijk. Materiaal, techniek en je schetsboek wijzen je de weg.

Docent Pol begeleidt je stap voor stap en geeft je technische en inspirerende feedback. Afhankelijk van de beelden die jij wilt maken, zoeken we samen naar de beste aanpak. En het allerbelangrijkste: het geheim van creativiteit is niet lijden, maar plezier!

De cursus wordt gegeven in zowel het Nederlands als het Engels. Click here for English.

Docenten

Docenten: Pol Taverne

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

Kinderwerkplaats: Vrije inloop

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Naaicursus voor beginners

Heb je nog nooit achter de naaimachine gezeten, maar het lijkt je super leuk? Doe dan mee aan deze korte naaicursus voor beginners.

  • 6-9jr

Play with paint

In this course we will play with paint! We will use different materials like acrylic paint and oil pastels.

Meubels ontwerpen en maken: Nieuw leven

Wil jij graag (leren) ontwerpen in hout, en dat combineren met iets wat er al is? Niet alleen nieuw werk creëren, maar juist ook met aandacht voor objecten die er al zijn? Dat kan bij VRIJDAG.

Schilderen: Losse streken (vervolg)

In deze vervolgcursus ga je op zoek naar de kern/basis van een beeld en hoe je dit kunt vertalen naar een schilderij.

  • 21-99jr

Modeatelier: Mouleren en draperen

Jouw eigen, bijzondere, duurzame kleding maken? Kom dan werken in ons modeatelier!

DIY: Art(ist) books maken

Met verschillende methodes ga je een aantal creatieve handgemaakte kunstboeken maken!

Zeefdrukken op stof: Prints & patronen

Prints, patronen, strepen, stippen… word jij al enthousiast? In deze cursus kun je helemaal los met het drukken van prints en patronen op textiel!

  • 6-9jr

Schilderatelier

Hou je van tekenen en schilderen? En wil je leren werken met houtskool, pastel en inkt? Doe mee!

Drukwerk op dinsdag: Diverse technieken

Wil je aan de slag met verschillende materialen en druktechnieken? Dat kan bij VRIJDAG. Spelenderwijs krijg je de verschillende druktechnieken onder de knie.

  • 18-99jr

Muurschildering maken

In deze cursus leer je stap voor stap hoe je jouw ontwerp omzet in een muurschildering!

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!