Toneelschrijven
Toneelteksten schrijven aan de hand van kleine en grote schrijfopdrachten en soms een kleine huiswerkopdracht.
Toneelschrijven
| 01 apr 2026 | 19:00 - 21:30 | Woensdag | Noorderbuitensingel 11 |
8x
Gegeven door: Ivo Smit
|
221,- | Inschrijven |
De cursus toneelschrijven is voor iedereen die weleens toneel heeft willen schrijven, maar niet weet waar te beginnen. We zetten allerlei kleine en grote schrijfopdrachten in om je de handvatten te geven die je nodig hebt om je eigen scène te schrijven.
We besteden tijdens de cursus aandacht aan wat een scène nou eigenlijk precies is. We gebruiken personageopbouw en world building om een scène theatraal en spannend te maken. Ook besteden we gedurende de cursus aandacht aan de proceskant van het schrijven. We proberen samen een antwoord te vinden op vragen als: wat heb je nodig om tot schrijven te komen? En: waar wil je over schrijven? Hoe kun je feedback inzetten om je scène te verbeteren?
Het uitgangspunt van de lessen is dat iedereen kan schrijven. We schrijven en lezen voornamelijk tijdens de lessen aan de teksten die we schrijven, al kan het wel eens voorkomen dat er een kleine huiswerkopdracht gegeven wordt.
Docenten
Veelgestelde vragen
Kan ik een proefles doen?
Theater maken doe je in een veilige omgeving en met een vertrouwde groep. Als een theatercursus bij ons eenmaal is begonnen, is het daarom niet mogelijk om een proefles te volgen. We kunnen wel proberen om je bij de start van een cursus een kijkje te gunnen, dit bekijken we per cursus en op individueel niveau. Neem hiervoor contact op via cursus@bijvrijdag.nl. Ben je écht benieuwd of theater maken iets voor je is? Dan adviseren we je om een korte introductiecursus theater te volgen.
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer
Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen
Productie
Een seizoenlang gericht werken aan een voorstelling, waarbij we de lat nèt even wat hoger leggen. Durf jij het aan?
Djembé
Ieder een eigen drum, samen in een ritme! Ervaar de kracht en energie die vrijkomt als we samen djembé spelen.
Route Fantaseren
Samen gaan we de vloer op en ervaren we hoe ver onze fantasie ons brengt!
Schrijversklas
Kom maandelijks toneel- en filmteksten ontwikkelen en inspiratie opdoen met andere schrijvers in de Schrijversklas!
Introductiecursus theater
Hoe is het om je eigen ideeën tot leven te brengen op de spelvloer? Doe mee en kijk of toneelspelen bij je past!
House & Techno
Til je onafgebouwde loops naar een hoger niveau met deze cursus voor house- en technomuziek!
Introductiecursus theater
Is acteren iets voor jou? Kom het ontdekken in deze speelse introductiecursus.
Djembe voor gevorderden
Ervaar de kracht, energie en het plezier van samenspel tijdens deze djembécursus voor gevorderden.
Speltraining
Train je jezelf in geloofwaardig spelen, scène opbouwen, transformeren tot personages, samen spelen en bovenal jezelf ontdekken als acteur.
Introductiecursus theater
De introductiecursus theater is de perfecte manier om te kijken of acteren bij je past. Je leert de grondbeginselen van acteren en ondervindt wat er nodig is om geloofwaardig te kunnen spelen.
Muziekshow
Samen zingen, dansen op muziek en liedjes maken over alle dingen die zomaar gebeuren!