Navigatie overslaan
Kies je cursus

Toneel­schrijven

19-99 jaar

Toneelteksten schrijven aan de hand van kleine en grote schrijfopdrachten en soms een kleine huiswerkopdracht.

Toneelschrijven

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
12 nov 2025 19:00 - 21:30 Woensdag Noorderbuitensingel 11 221,- Inschrijven
01 apr 2026 19:00 - 21:30 Woensdag Noorderbuitensingel 11 221,- Inschrijven

De cursus toneelschrijven is voor iedereen die weleens toneel heeft willen schrijven, maar niet weet waar te beginnen. We zetten allerlei kleine en grote schrijfopdrachten in om je de handvatten te geven die je nodig hebt om je eigen scène te schrijven.

We besteden tijdens de cursus aandacht aan wat een scène nou eigenlijk precies is. We gebruiken personageopbouw en world building om een scène theatraal en spannend te maken. Ook besteden we gedurende de cursus aandacht aan de proceskant van het schrijven. We proberen samen een antwoord te vinden op vragen als: wat heb je nodig om tot schrijven te komen? En: waar wil je over schrijven? Hoe kun je feedback inzetten om je scène te verbeteren?

Het uitgangspunt van de lessen is dat iedereen kan schrijven. We schrijven en lezen voornamelijk tijdens de lessen aan de teksten die we schrijven, al kan het wel eens voorkomen dat er een kleine huiswerkopdracht gegeven wordt.

Docenten

Docenten: Ivo Smit

Veelgestelde vragen

Theater maken doe je in een veilige omgeving en met een vertrouwde groep. Als een theatercursus bij ons eenmaal is begonnen, is het daarom niet mogelijk om een proefles te volgen. We kunnen wel proberen om je bij de start van een cursus een kijkje te gunnen, dit bekijken we per cursus en op individueel niveau. Neem hiervoor contact op via cursus@bijvrijdag.nl. Ben je écht benieuwd of theater maken iets voor je is? Dan adviseren we je om een korte introductiecursus theater te volgen.

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

Kinderwerkplaats: Vrije inloop

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

  • 8-12jr

Introductiecursus theater

Hoe is het om je eigen ideeën tot leven te brengen op de spelvloer? Doe mee en kijk of toneelspelen bij je past!

  • 7-10jr

Djembé

Ieder een eigen drum, samen in een ritme! Ervaar de kracht en energie die vrijkomt als we samen djembé spelen.

  • 19-99jr

Acteren voor de camera

In deze cursus bestudeer je scripts, speel je veel voor de camera en ervaar je hoe het is om op een filmset te werken.

  • 13-18jr

Introductiecursus theater

Is acteren iets voor jou? Kom het ontdekken in deze speelse introductiecursus.

  • 19-99jr

Acting training

This is our theatre course in English for adults. Take part and see if acting is right for you! Experience not required.

  • 16-99jr

Djembé

Ieder een eigen drum, samen in een ritme! Ervaar de kracht en energie die vrijkomt als we samen djembé spelen.

  • 19-99jr

Speltraining

Train je jezelf in geloofwaardig spelen, scène opbouwen, transformeren tot personages, samen spelen en bovenal jezelf ontdekken als acteur.

  • 16-99jr

Componeren voor film en media

Leer hoe je met muziek een filmische sfeer neerzet, van spannende soundscapes tot ontroerende melodieën!

  • 13-99jr

Musical Showcase

Maak kennis met genre musical en leer hoe je een nummer op het toneel brengt met zingen, dansen en show!

  • 19-99jr

Introductiecursus theater

De introductiecursus theater is de perfecte manier om te kijken of acteren bij je past. Je leert de grondbeginselen van acteren en ondervindt wat er nodig is om geloofwaardig te kunnen spelen.

  • 1,5-3jr

Muziek op Schoot (dreumes)

Muziek op Schoot staat voor de intimiteit tussen (groot)ouder en kind. Samen (schoot)spelletjes doen, zingen, spelen en muziek maken.