Navigatie overslaan
Kies je cursus

Van tekst naar vloer

21-99 jaar Uitverkocht

Theaterteksten schrijven door middel van unieke opdrachten en deze vervolgens zélf theatraal maken. Ga jij de uitdaging aan?

Van tekst naar vloer

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
28 jan 2025 19:15 - 21:45 Dinsdag Noorderbuitensingel 11 210,- Uitverkocht

Heb je altijd al eens willen ervaren hoe je geschreven tekst tot leven komt op de vloer? In deze cursus ga je theaterteksten schrijven en daarmee de vloer op.

We gaan aan het werk met schrijfoefeningen die ervoor zorgen dat je in een fijn schrijfritme raakt. Deze cursus gaat daarom óók over hoe je tot materiaal maken komt en hoe je schrijfblokkades kunt overwinnen. De docent helpt je om op een professionele manier aan je teksten te sleutelen, zodat jij een tekst creëert waar jouw schrijfstijl in terugkomt.

Een theatermaker helpt in de tweede helft van de cursus de zelfgeschreven teksten op de vloer te zetten en theatraal te maken: van tekst naar vloer. Je gaat dus schrijven én spelen. De laatste les is een presentatie: een performance, een kort toneelstuk of een expositie van teksten voor publiek.

Je hoeft geen ervaring te hebben, iedereen kan schrijven!

Docenten

Docenten: Renske van Dijk, Sijas de Groot

Veelgestelde vragen

Theater maken doe je in een veilige omgeving en met een vertrouwde groep. Als een theatercursus bij ons eenmaal is begonnen, is het daarom niet mogelijk om een proefles te volgen. We kunnen wel proberen om je bij de start van een cursus een kijkje te gunnen, dit bekijken we per cursus en op individueel niveau. Neem hiervoor contact op via cursus@bijvrijdag.nl. Ben je écht benieuwd of theater maken iets voor je is? Dan adviseren we je om een korte introductiecursus theater te volgen.

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

De Kinderwerkplaats

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

  • 21-99jr

Acting training

This is our theatre course in English for adults. Take part and see if acting is right for you! Experience not required.

  • 16-23jr

Route Oog voor detail

Deze cursus is gericht op jongeren en jongvolwassenen met autisme of een diagnose die je neurodivergent kunt noemen.

  • 21-99jr

Film maken

In 8 lessen maak je onder begeleiding van een acteur en filmmaker een korte film.

  • 21-99jr

De vloer op

Met weinig informatie word jij de vloer op gestuurd en ‘bluf’ je jezelf door de scene heen. Durf jij het aan?

  • 21-99jr

Theater overdag

Tijdens deze cursus werk je aan de basiskwaliteiten van acteren en ondervind je wat nodig is om geloofwaardig te kunnen spelen.

  • 7-10jr

Djembé

Ieder een eigen drum, samen in een ritme! Ervaar de kracht en energie die vrijkomt als we samen djembé spelen.

  • 16-99jr

Djembé

Ieder een eigen drum, samen in een ritme! Ervaar de kracht en energie die vrijkomt als we samen djembé spelen.

  • 15-99jr

Spoken word: Je stem als instrument

Ontdek hoe je eigen stem klinkt en hoe je deze kan veranderen in een instrument!

  • 5-7jr

Route Fantaseren

De wereld is magisch, zeker voor kinderen van 5 tot 7 jaar. Zij leven in een wereld waarin alles mogelijk is. Samen gaan we de vloer op en ervaren we hoe ver onze fantasie ons brengt.

  • 8-12jr
  • Workshop

Theaterweekend

Volg je theaterles en wil je meer? Of wil je kort en intensief kennismaken met theater bij VRIJDAG? Doe dan mee aan dit theaterweekend!

  • 8-12jr

Introductiecursus theater

Hoe is het om je eigen ideeën tot leven te brengen op de spelvloer? Doe mee en kijk of toneelspelen bij je past!