Componeren voor film en media
Leer hoe je met muziek een filmische sfeer neerzet, van spannende soundscapes tot ontroerende melodieën!

Componeren voor film en media
01 apr 2026 | 18:30 - 20:30 | Woensdag | Akkerstraat 99 |
8x
Gegeven door: Julius Jonker
|
v.a. 155,- | Inschrijven |
Altijd al gedroomd van het componeren van muziek die verhalen versterkt, emoties aanwakkert en beelden tot leven brengt? In deze inspirerende cursus leer je hoe je met muziek een filmische sfeer neerzet, van spannende soundscapes tot ontroerende melodieën.
Samen met andere enthousiaste muziekliefhebbers duik je in de wereld van filmmuziek. Je leert hoe muziek werkt in beeldverhalen, ontdekt de kracht van timing, harmonie en instrumentatie, en gaat natuurlijk zelf aan de slag! Je hoeft geen componist te zijn, een flinke dosis nieuwsgierigheid en liefde voor muziek is genoeg.
- Voor wie: Muziekmakers van alle niveaus, met basiskennis van een instrument of muzieksoftware.
- Wat gaan je doen: Muziek analyseren, componeren, samenwerken, en je eigen filmmuziek maken bij een korte scène.
- Resultaat: Jouw eigen soundtrack, én een hele nieuwe manier om naar film én muziek te luisteren.
Voor iedereen die met muziek maken in een DAW kan starten en verder wil groeien. Ontdek hoe jouw muziek beelden tot leven kan brengen.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Veelgestelde vragen
Wat heb ik nodig?
Eigen laptop en koptelefoon (alle DAW’s toegestaan)
Ontdek nog meer

Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Peuterswing
Klap, stamp, zing, spring, zwierezwaai en dans mee met livemuziek op de piano en accordeon!

Blokfluitensemble Notenhout (gevorderden)
Blokfluitensemble Notenhout is een gevorderd ensemble voor iedereen vanaf 16 jaar.

Theaterschool voor Volwassenen (jaar 2)
In het tweede jaar van de TSV ligt de focus op theorie en tekst, improvisatie en rolopbouw.

Productie
Een seizoenlang gericht werken aan een voorstelling, waarbij we de lat nèt even wat hoger leggen. Durf jij het aan?

Muziek op Schoot (peuter)
Muziek op Schoot staat voor de intimiteit tussen (groot)ouder en kind. Samen (schoot)spelletjes doen, zingen, spelen en muziek maken.

Muziek op Schoot (baby)
Muziek op Schoot staat voor de intimiteit tussen (groot)ouder en kind. Samen (schoot)spelletjes doen, zingen, spelen en muziek maken.

VRIJDAG Big Band
Heb jij er altijd al van gedroomd om te spelen in een groot ensemble? Bij de VRIJDAG Big Band is ruimte voor nieuwe muzikanten. Dus pak je kans en doe mee!

Klarinetensemble
Speel je ongeveer 1 jaar klarinet en lijkt het je leuk om samen met andere klarinettisten muziek te maken? Meld je aan voor het klarinetensemble!

Jazzcombo
In een jazzcombo leer je samen stukken spelen, maar vooral improviseren. Want iedereen kan improviseren!

House & Techno
Til je onafgebouwde loops naar een hoger niveau met deze cursus voor house- en technomuziek!

Cello
Wil je cello leren spelen? Dat kan bij VRIJDAG. Je krijg les van enthousiaste en ervaren docenten en als je wilt kun je meespelen in een band, orkest of ensemble.