Tekenen: Strips en illustratie
Wil je illustraties en strips maken? Dat kan bij VRIJDAG. Onderzoek de verschillende tekentechnieken terwijl je met je eigen verhaal aan de slag gaat.

Tekenen: Strips en illustratie
05 nov 2025 | 19:30 - 22:00 | Woensdag | Walstraat 34 |
8x
Gegeven door: Bart Nijstad
|
211,- | 10 jun. 12:00 uur |
Hou je van taal en beeld? Of misschien van het verhaal, de grap, van een enkele illustratie? Volg dan deze cursus waarin het maken van illustraties en strips centraal staat!
Je leert hoe je een herkenbaar karakter ontwerpt en steeds opnieuw weer tekent. Je onderzoekt al doende verschillende tekenmaterialen terwijl je met een verhaal aan de slag gaat. En heb je specifieke vragen, dan kun je deze uiteraard ook stellen! In deze cursus worden alle facetten van het maken van illustraties en strips behandeld.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer

Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Naaicursus voor beginners
Heb je nog nooit achter de naaimachine gezeten, maar het lijkt je super leuk? Doe dan mee aan deze korte naaicursus voor beginners.

Creatieve handvaardigheid (jaar 1)
De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen.

Tekenen en schilderen: Portret
In deze cursus leer je stapsgewijs een portret te tekenen en te schilderen. Wat komt daar allemaal bij kijken?

Muurschildering maken
In deze cursus leer je stap voor stap hoe je jouw ontwerp omzet in een muurschildering!

Beeldende kunstatelier
Samen met echte kunstenaars experimenteer je met verschillende materialen en technieken. Verras jezelf en ontdek wat je leuk vindt!

Meubels ontwerpen en maken: Nieuw leven
Wil jij graag (leren) ontwerpen in hout, en dat combineren met iets wat er al is? Niet alleen nieuw werk creëren, maar juist ook met aandacht voor objecten die er al zijn? Dat kan bij VRIJDAG.

Creatieve handvaardigheid (jaar 2)
De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen.

Straatfotografie voor verlegen mensen
In deze cursus ga je op zoek naar een vorm van straatfotografie die uitdagend is, maar waar je je ook comfortabel bij voelt.

Printmaking
In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.

Beeldende kunstatelier
Samen met echte kunstenaars experimenteer je met verschillende materialen en technieken. Verras jezelf en ontdek wat je leuk vindt!

Modeatelier: Mouleren en draperen
Jouw eigen, bijzondere, duurzame kleding maken? Kom dan werken in ons modeatelier!