Navigatie overslaan
Kies je cursus

Tekenen: Strips en illustratie

Wil je illustraties en strips maken? Dat kan bij VRIJDAG. Onderzoek de verschillende tekentechnieken terwijl je met je eigen verhaal aan de slag gaat.

Tekenen: Strips en illustratie

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
05 nov 2025 19:30 - 22:00 Woensdag Walstraat 34 v.a. 211,- Inschrijven

Hou je van taal en beeld? Of misschien van het verhaal, de grap, van een enkele illustratie? Volg dan deze cursus waarin het maken van illustraties en strips centraal staat!

Je leert hoe je een herkenbaar karakter ontwerpt en steeds opnieuw weer tekent. Je onderzoekt al doende verschillende tekenmaterialen terwijl je met een verhaal aan de slag gaat. En heb je specifieke vragen, dan kun je deze uiteraard ook stellen! In deze cursus worden alle facetten van het maken van illustraties en strips behandeld.

Docenten

Docenten: Bart Nijstad

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

Kinderwerkplaats: Vrije inloop

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Outdoor fotografie: Herfstlandschap

Ben jij een bikkel en hou je van fotograferen en een uitdaging? Kom dan naar VRIJDAG. Pak je camera en ga 4 zaterdagen mee op pad met een docent.

Fotografie: Stills en stillevens

Wil je Stills en stillevens leren fotograferen? Dat kan bij VRIJDAG. Leer over de technische kanten, maar ook hoe je onverwachte resultaten kunt krijgen.

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg II)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!

Printmaking

In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.

Fotograferen met losse flitsers

Wil je leren fotograferen met losse flitsers? Dat kan bij VRIJDAG. Er is veel ruimte voor oefening en persoonlijke aandacht.

  • 18-99jr

Schilderen met de camera

Ga mee op een creatieve reis tussen fotografie en beeldende kunst en ontdek wat er mogelijk is met jouw camera.

Tekenen en schilderen: Portret

In deze cursus leer je stapsgewijs een portret te tekenen en te schilderen. Wat komt daar allemaal bij kijken?

  • 18-99jr

Printmaking and Photography

Wat is de relatie tussen fotografie en grafiek? In deze cursus nemen we je mee in beide werelden.

  • 5-6jr

Kinderatelier

Wil je spelenderwijs materialen en technieken ontdekken? Dat kan bij VRIJDAG. Kom experimenteren, samenwerken en fantaseren.

Basisbeginselen van het kijken

Wat wil je fotograferen en hoe breng je dat het best en snelst in beeld? Leer het bij VRIJDAG.

Naaicursus: Kimono

Vind jij het leuk om met mode aan de slag te gaan, en staat duurzaamheid daarbij voorop? Maak een kimono!