Navigatie overslaan
Vanaf dinsdag 10 juni kun je je inschrijven voor de nieuwe cursussen die in september starten!
Kies je cursus

Viola da Gamba

Uitverkocht

Wil je viola da gamba leren spelen? Dat kan bij VRIJDAG. Je krijg les van enthousiaste en ervaren docenten en als je wilt kun je meespelen in een van onze ensembles of orkesten.

Viola da Gamba

De kosten hangen af van leeftijd, lesduur en lesfrequentie. Bekijk de tarieven.

De viola da gamba is een mooi, sereen instrument. Zijn bijzondere klank komt vooral door de elegante bouw en de bündes (zoals de frets bij een gitaar). Het heeft een heel eigen familie met een sopraan- (diskant gamba), alt- en basgamba. Hiervoor is veel schitterende consort (meerstemmige) muziek geschreven.

De basgamba heeft 6 of 7 snaren en hiervoor is door de eeuwen heen de meest prachtige solomuziek geschreven. Het is o.a. ook te horen als solo instrument bij enkele aria’s, zoals b.v. in de Johannes en Mattheüs Passion van J.S. Bach.

Benieuwd of viola da gamba les iets voor je is? Schrijf je in en probeer het uit! Na je eerste les heb je 3 dagen de tijd om je inschrijving kosteloos te annuleren.

Docenten

Wilma van der Wardt

Cello, Viola da gamba

Wilma van der Wardt is muziekdocent bij VRIJDAG. Wil jij ook een workshop of cursus volgen bij Wilma? Bekijk het aanbod op deze pagina!

Docenten: Wilma van der Wardt

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer