Navigatie overslaan
Kies je cursus

Weinig licht fotografie

18-99 jaar

Leren fotograferen met weinig licht? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens deze cursus ontdek je hoe je met weinig licht toch de mooiste beelden kunt maken.

Weinig licht fotografie

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
03 nov 2025 19:30 - 22:00 Maandag Walstraat 34 v.a. 153,- Instromen

Na zonsondergang geen foto’s meer maken? Juist wel, want in de nachtelijke uren ziet de wereld er heel anders uit! Tijdens deze cursus ontdek je hoe je met weinig licht toch de mooiste beelden kunt maken. Je gaat kijken als een nachtdier, en leert technieken waarmee je het weinige licht kunt gebruiken of aanvullen.

Een dankbaar onderwerp voor nachtfotografie is het landschap, maar ook portretten bij weinig (kunst)licht zijn interessant. Hoe beleef jij de (stadse) nacht? De cursus neemt je mee op een ontdekkingstocht naar parken, bossen, grachten – en natuurlijk de kroeg.

Tijdens zes bijeenkomsten op maandag aan de Walstraat kijken we naar elkaars foto’s en naar het werk van beroemde nachtfotografen.

Wil je meedoen? Je hebt een digitale camera nodig waarop je de belichting handmatig kunt instellen en zes vrije avonden.

Docenten

Docenten: Renze Dijkema

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 18-99jr
  • Workshop

Inpakken & Wegwezen: Tekenen

Maak mysterieuze pakketjes en kom erachter hoe je deze kunt vertalen in een tekening.

Basiscursus fotografie

Wil je de basis leren van fotografie? Dat kan bij VRIJDAG. Je maakt kennis met de technische en inhoudelijke kanten van digitaal fotograferen.

Naaicursus: Kimono

Vind jij het leuk om met mode aan de slag te gaan, en staat duurzaamheid daarbij voorop? Maak een kimono!

Werken met structuren en mallen

Maak een mal en versier jouw meegenomen object met een unieke structuur!

Outdoor fotografie: Herfstlandschap

Ben jij een bikkel en hou je van fotograferen en een uitdaging? Kom dan naar VRIJDAG. Pak je camera en ga 4 zaterdagen mee op pad met een docent.

Tekenen: Portret met een verhaal

Leer hoe je portretten kunt creëren die niet alleen een gezicht tonen, maar een verhaal vertellen.

  • 14-99jr

Fotografische collagetechnieken (mixed media)

Tijdens deze cursus ga je collagetechnieken combineren met tekenen en schilderen.

Basisbeginselen van het kijken

Wat wil je fotograferen en hoe breng je dat het best en snelst in beeld? Leer het bij VRIJDAG.

Basiscursus tekenen en schilderen (vervolg)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken tekenen en schilderen en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!

DIY: Art(ist) books maken

Met verschillende methodes ga je een aantal creatieve handgemaakte kunstboeken maken!

Naaicursus voor beginners

Heb je nog nooit achter de naaimachine gezeten, maar het lijkt je super leuk? Doe dan mee aan deze korte naaicursus voor beginners.

Outdoor fotografie: Winterlandschap

Ben jij een bikkel en hou je van fotograferen en een uitdaging? Kom dan naar VRIJDAG. Pak je camera en ga 4 zaterdagen mee op pad met een docent.