Basisbeginselen van het kijken
Wat wil je fotograferen en hoe breng je dat het best en snelst in beeld? Leer het bij VRIJDAG.
Basisbeginselen van het kijken
| 23 mrt 2026 | 19:30 - 22:00 | Maandag | Walstraat 34 |
6x
Gegeven door: Reyer Boxem
|
v.a. 153,- | Inschrijven |
Om een foto (een verhaal) te begrijpen, moet de kijker begrijpen wat er op de foto te zien is. De fotograaf vertelt dit aan de hand van het weergeven van duidelijk leesbare (kijkbare) vormen. Zonder vormen geen verhaal; zonder verhaal geen foto. Eigenlijk heel logisch.
In deze praktische cursus leer je het basis ABC, de vormentaal, van een foto kennen. Camerakennis, tips en tricks en technische foefjes zullen zeker niet overgeslagen worden. Dit is de onmisbare en altijd overgeslagen les 1 in de fotografie waar je je verdere leven op kan terugvallen!
Om mee te doen met de cursus neem je een (digitale) fotocamera of een smartphone met camera mee.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Veelgestelde vragen
Wat voor camera heb ik nodig?
Neem een (digitale) fotocamera of een smartphone met camera mee.
Ontdek nog meer
Houtdrukken
Wil je alles leren over houtdrukken en het gutsen? Dat kan bij VRIJDAG. De begeleiding is individueel en gericht op de ontwikkeling van je eigen stijl en creatieve aanpak.
Boetseren naar model
Heb je altijd al eens willen weten hoe het voelt om een portret of een heel figuur te boetseren in klei? Dan is dit jouw cursus!
Meubels ontwerpen en maken (gevorderden)
Wil je meubelontwerpen en maken? Dat kan bij VRIJDAG.
Drukwerk op dinsdag: Diverse technieken
Wil je aan de slag met verschillende materialen en druktechnieken? Dat kan bij VRIJDAG. Spelenderwijs krijg je de verschillende druktechnieken onder de knie.
Tekenen en schilderen: Ideeënwerkplaats
Hoe kun je de 1001 ideeën in jezelf aan de oppervlakte toveren om geïnspireerd met iets nieuws aan de slag te kunnen?
Naaicursus: Zero waste zomerjurk
Vind jij het leuk om met mode aan de slag te gaan, en staat duurzaamheid daarbij voorop? Kom maken bij VRIJDAG!
Ruimtelijk werken: Van idee tot verbeelding
Maak eigenzinnige beelden aan de hand van een thema waar jij je eigen invulling aan geeft. Van inspiratie naar creatie!
Modeatelier
Hou je van kleding en zou je meer willen doen met mode? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens de cursus leer je ook nog eens over duurzame fashion.
Houtdrukken: Alledaagse dingen
Maak met gewone objecten een interessant tafereel in houtdruk!
Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)
Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!
De magie van tekenen
Ga op spelende en onderzoekende wijze op verkenningstocht langs verschillende manieren van het tekenen!
Textiles: Punch needling
With tools like the punch-needle, rug hook, and manual tufting tool, you'll learn how to create with yarn in a slow, intentional way.