Basisbeginselen van het kijken
Wat wil je fotograferen en hoe breng je dat het best en snelst in beeld? Leer het bij VRIJDAG.
Basisbeginselen van het kijken
| 23 mrt 2026 | 19:30 - 22:00 | Maandag | Walstraat 34 |
6x
Gegeven door: Reyer Boxem
|
v.a. 153,- | Inschrijven |
Om een foto (een verhaal) te begrijpen, moet de kijker begrijpen wat er op de foto te zien is. De fotograaf vertelt dit aan de hand van het weergeven van duidelijk leesbare (kijkbare) vormen. Zonder vormen geen verhaal; zonder verhaal geen foto. Eigenlijk heel logisch.
In deze praktische cursus leer je het basis ABC, de vormentaal, van een foto kennen. Camerakennis, tips en tricks en technische foefjes zullen zeker niet overgeslagen worden. Dit is de onmisbare en altijd overgeslagen les 1 in de fotografie waar je je verdere leven op kan terugvallen!
Om mee te doen met de cursus neem je een (digitale) fotocamera of een smartphone met camera mee.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Veelgestelde vragen
Wat voor camera heb ik nodig?
Neem een (digitale) fotocamera of een smartphone met camera mee.
Ontdek nog meer
Naaicursus voor beginners
Heb je nog nooit achter de naaimachine gezeten, maar het lijkt je super leuk? Doe dan mee aan deze korte naaicursus voor beginners.
Basiscursus tekenen en schilderen (vervolg)
Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken tekenen en schilderen en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!
DIY: Art(ist) books maken
Met verschillende methodes ga je een aantal creatieve handgemaakte kunstboeken maken!
Meubels ontwerpen en maken: Nieuw leven
Wil jij graag (leren) ontwerpen in hout, en dat combineren met iets wat er al is? Niet alleen nieuw werk creëren, maar juist ook met aandacht voor objecten die er al zijn? Dat kan bij VRIJDAG.
Outdoor fotografie: Winterlandschap
Ben jij een bikkel en hou je van fotograferen en een uitdaging? Kom dan naar VRIJDAG. Pak je camera en ga 4 zaterdagen mee op pad met een docent.
Printmaking and painting
In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.
Modeatelier: Mouleren en draperen
Jouw eigen, bijzondere, duurzame kleding maken? Kom dan werken in ons modeatelier!
Textielatelier: Tekenen op de naaimachine
Borduren is (g)een kunst. Ontdek hoe je kunt borduren met een gewone naaimachine.
Muurschildering maken
In deze cursus leer je stap voor stap hoe je jouw ontwerp omzet in een muurschildering!
Zeefdrukken op stof: Prints & patronen
Prints, patronen, strepen, stippen… word jij al enthousiast? In deze cursus kun je helemaal los met het drukken van prints en patronen op textiel!
DIY: Papier maken
Meestal teken, knip of plak je ermee. Maar hoe maak je eigenlijk papier? Wat is er allemaal mogelijk? Kom het ontdekken in deze cursus!
Printmaking
In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.