Navigatie overslaan
Kies je cursus

Basisbe­gin­selen van het kijken

Wat wil je fotograferen en hoe breng je dat het best en snelst in beeld? Leer het bij VRIJDAG.

Basisbeginselen van het kijken

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
01 sep 2025 19:30 - 22:00 Maandag Walstraat 34 v.a. 153,- Inschrijven
23 mrt 2026 19:30 - 22:00 Maandag Walstraat 34 v.a. 153,- Inschrijven

Om een foto (een verhaal) te begrijpen, moet de kijker begrijpen wat er op de foto te zien is. De fotograaf vertelt dit aan de hand van het weergeven van duidelijk leesbare (kijkbare) vormen. Zonder vormen geen verhaal; zonder verhaal geen foto. Eigenlijk heel logisch.

In deze praktische cursus leer je het basis ABC, de vormentaal, van een foto kennen. Camerakennis, tips en tricks en technische foefjes zullen zeker niet overgeslagen worden. Dit is de onmisbare en altijd overgeslagen les 1 in de fotografie waar je je verdere leven op kan terugvallen!

Om mee te doen met de cursus neem je een (digitale) fotocamera of een smartphone met camera mee.

Docenten

Docenten: Reyer Boxem

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Veelgestelde vragen

Neem een (digitale) fotocamera of een smartphone met camera mee.

Ontdek nog meer

Meubels ontwerpen en maken: Nieuw leven

Wil jij graag (leren) ontwerpen in hout, en dat combineren met iets wat er al is? Niet alleen nieuw werk creëren, maar juist ook met aandacht voor objecten die er al zijn? Dat kan bij VRIJDAG.

Creatieve handvaardigheid (jaar 1)

De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen.

Eenvoudige DOKA-technieken

Foto's maken zonder een camera te gebruiken? Laat je verrassen onder het zachte licht in onze doka!

  • 18-99jr

Houtdrukken: Alledaagse dingen

Maak met gewone objecten een interessant tafereel in houtdruk!

  • 21-99jr

Modeatelier: Mouleren en draperen

Jouw eigen, bijzondere, duurzame kleding maken? Kom dan werken in ons modeatelier!

Creatieve handvaardigheid (jaar 2)

De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen.

Werken met structuren en mallen

Maak een mal en versier jouw meegenomen object met een unieke structuur!

Zeefdrukken op stof: Prints & patronen

Prints, patronen, strepen, stippen… word jij al enthousiast? In deze cursus kun je helemaal los met het drukken van prints en patronen op textiel!

Tekenen: Portret met een verhaal

Leer hoe je portretten kunt creëren die niet alleen een gezicht tonen, maar een verhaal vertellen.

  • 14-99jr

Fotografische collagetechnieken (mixed media)

Tijdens deze cursus ga je collagetechnieken combineren met tekenen en schilderen.

Houtdrukken

Wil je alles leren over houtdrukken en het gutsen? Dat kan bij VRIJDAG. De begeleiding is individueel en gericht op de ontwikkeling van je eigen stijl en creatieve aanpak.

Basiscursus tekenen en schilderen (vervolg)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken tekenen en schilderen en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!