Basisbeginselen van het kijken
Wat wil je fotograferen en hoe breng je dat het best en snelst in beeld? Leer het bij VRIJDAG.
Basisbeginselen van het kijken
| 23 mrt 2026 | 19:30 - 22:00 | Maandag | Walstraat 34 |
6x
Gegeven door: Reyer Boxem
|
v.a. 153,- | Inschrijven |
Om een foto (een verhaal) te begrijpen, moet de kijker begrijpen wat er op de foto te zien is. De fotograaf vertelt dit aan de hand van het weergeven van duidelijk leesbare (kijkbare) vormen. Zonder vormen geen verhaal; zonder verhaal geen foto. Eigenlijk heel logisch.
In deze praktische cursus leer je het basis ABC, de vormentaal, van een foto kennen. Camerakennis, tips en tricks en technische foefjes zullen zeker niet overgeslagen worden. Dit is de onmisbare en altijd overgeslagen les 1 in de fotografie waar je je verdere leven op kan terugvallen!
Om mee te doen met de cursus neem je een (digitale) fotocamera of een smartphone met camera mee.
Let op: Dit lokaal is helaas niet rolstoeltoegankelijk.
Docenten
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Veelgestelde vragen
Wat voor camera heb ik nodig?
Neem een (digitale) fotocamera of een smartphone met camera mee.
Ontdek nog meer
Basiscursus fotografie (vervolg)
Deze vervolgcursus Fotografie is voor jou als je al de basis van de cameratechniek kunt toepassen en dat verder wil ontwikkelen.
Tekenen: Portret met een verhaal
Leer hoe je portretten kunt creëren die niet alleen een gezicht tonen, maar een verhaal vertellen.
Boetseren naar model
Heb je altijd al eens willen weten hoe het voelt om een portret of een heel figuur te boetseren in klei? Dan is dit jouw cursus!
Tekenen en schilderen: Ideeënwerkplaats
Hoe kun je de 1001 ideeën in jezelf aan de oppervlakte toveren om geïnspireerd met iets nieuws aan de slag te kunnen?
De magie van tekenen
Ga op spelende en onderzoekende wijze op verkenningstocht langs verschillende manieren van het tekenen!
Painting: From light to paint
In this course, you will learn to paint by observing light. The lessons are taught in English.
Basiscursus tekenen en schilderen
Wil je leren tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Onder begeleiding van een ervaren docent krijg je het onder de knie.
Straatfotografie voor verlegen mensen
In deze cursus ga je op zoek naar een vorm van straatfotografie die uitdagend is, maar waar je je ook comfortabel bij voelt.
Tekenen en schilderen: Stad en landschap
Wil je tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Laat je leiden door je fantasie en leer je ideeën vormgeven.
Schilderen: Eigen hand, eigen wereld
Van kleurgebruik tot compositie, in deze cursus werk je aan het ontwikkelen van jouw eigen visuele handtekening!
Cyanotype
Wil je alles leren over blauwdrukken en diepdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. De cursus is geschikt voor beginners en gevorderden.
Werken met structuren en mallen
Maak een mal en versier jouw meegenomen object met een unieke structuur!