Navigatie overslaan
Kies je cursus

Basiscursus fotografie

21-99 jaar

Wil je de basis leren van fotografie? Dat kan bij VRIJDAG. Je maakt kennis met de technische en inhoudelijke kanten van digitaal fotograferen.

Basiscursus fotografie

De cursus bestaat uit 10 lessen, waarvan 2 lessen in overleg op een zaterdag.

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
02 sep 2025 19:30 - 22:00 Di/Za Walstraat 34 v.a. 256,- Inschrijven
03 sep 2025 19:30 - 22:00 Wo/Za Walstraat 34 v.a. 256,- Inschrijven
04 sep 2025 19:30 - 22:00 Do/Za Walstraat 34 v.a. 256,- Inschrijven
12 sep 2025 19:30 - 22:00 Vrijdag Walstraat 34 v.a. 256,- Inschrijven
20 jan 2026 19:30 - 22:00 Di/Za Walstraat 34 v.a. 256,- Inschrijven
21 jan 2026 19:30 - 22:00 Wo/Za Walstraat 34 v.a. 256,- Inschrijven
22 jan 2026 19:30 - 22:00 Do/Za Walstraat 34 v.a. 256,- Inschrijven

In deze fotografiecursus maak je kennis met de technische en inhoudelijke kanten van digitaal fotograferen. In de loop van de cursus verschuift het accent van de techniek naar het inhoudelijk bespreken van foto's.

Je werkt aan de hand van gerichte opdrachten met onderwerpen als portret, landschap en reportage. Aan bod komen o.a. belichting, scherptediepte, bewegingsonscherpte en mogelijkheden met je objectieven. We staan stil bij het in beeld brengen van een onderwerp en het doel van een foto. Wat wil je laten zien en hoe kun je je onderwerp het beste tot z'n recht laten komen?

Voor deze cursus heb je een fototoestel nodig waar je belichting, diafragma, sluitertijd en ISO handmatig kunt instellen. Het is belangrijk dat je elke week gemiddeld een uurtje vrij kunt maken voor huiswerkopdrachten.

Let op: Deze cursus bestaat uit 10 lessen, waarvan doorgaans 8 lessen op een doordeweekse avond. De overige 2 lessen worden in overleg met de groep op een zaterdag gepland.

Docenten

Docenten: Henny Stern, Cees van Alten, Pol Taverne, Hobbe Hollands

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Veelgestelde vragen

Voor deze cursus heb je een fototoestel nodig waar je belichting, diafragma, sluitertijd en ISO handmatig kunt instellen.

Ontdek nog meer

  • 21-99jr

Modeatelier: Mouleren en draperen

Jouw eigen, bijzondere, duurzame kleding maken? Kom dan werken in ons modeatelier!

Creatieve handvaardigheid (jaar 2)

De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen.

Schilderen: Eigen hand, eigen wereld

Van kleurgebruik tot compositie, in deze cursus werk je aan het ontwikkelen van jouw eigen visuele handtekening!

Zeefdrukken op stof: Prints & patronen

Prints, patronen, strepen, stippen… word jij al enthousiast? In deze cursus kun je helemaal los met het drukken van prints en patronen op textiel!

Tekenen: Portret met een verhaal

Leer hoe je portretten kunt creëren die niet alleen een gezicht tonen, maar een verhaal vertellen.

Eenvoudige DOKA-technieken

Foto's maken zonder een camera te gebruiken? Laat je verrassen onder het zachte licht in onze doka!

Houtdrukken

Wil je alles leren over houtdrukken en het gutsen? Dat kan bij VRIJDAG. De begeleiding is individueel en gericht op de ontwikkeling van je eigen stijl en creatieve aanpak.

  • 18-99jr

Edelsmeden

Ontdek het geheim van de (edel)smid! In deze cursus edelsmeden leer je stap voor stap sieraden en/of objecten ontwerpen en maken van edelmetaal.

Werken met structuren en mallen

Maak een mal en versier jouw meegenomen object met een unieke structuur!

Schilderen: Op weg naar eigen oeuvre

Wil je je fascinaties naar tekeningen en schilderijen vertalen? Dat kan bij VRIJDAG. Leer de verschillende technieken en vaardigheden en krijg begeleiding op maat.

Drukwerk op dinsdag: Diverse technieken

Wil je aan de slag met verschillende materialen en druktechnieken? Dat kan bij VRIJDAG. Spelenderwijs krijg je de verschillende druktechnieken onder de knie.

Basiscursus tekenen en schilderen (vervolg)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken tekenen en schilderen en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!