Navigatie overslaan
Kies je cursus

Tekenen en schilderen: Model en portret

Wil je mensen tekenen en schilderen? Dat kan bij VRIJDAG. Je wordt begeleid door een ervaren docent.

Tekenen en schilderen: Model en portret

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
06 sep 2025 10:00 - 12:30 Zaterdag Walstraat 34 v.a. 466,- Inschrijven

De mens is een fascinerend onderwerp, om te beginnen omdat we er zelf ook één zijn. In deze cursus gaan we mensen tekenen en schilderen, van (naakt)model tot portret 'ten voeten uit'. De uitdaging daarbij is om je verwachtingen te parkeren en telkens opnieuw goed te kijken naar het model. 

De docent begeleidt je stap voor stap in het ontwikkelen van je zelfvertrouwen vanuit het pure kijken. Met verschillende materialen en werkwijzen leer je te vertalen wat je ziet op een manier die bij jou past. Benieuwd wat jouw (en andermans) werk overtuigend maakt? Aan het eind van elke les staan we daarbij stil.

De eerste serie lessen is gericht op tekenen, waarna we geleidelijk overgaan op schilderen. Per keer behandelen we een thema op het gebied van vorm, ruimtelijkheid, kleurnuances door lichtinval en de expressiviteit en dynamiek in de houding van het model. We werken vooral met houtskool, krijt en acrylverf en in mindere mate ook met inkt en aquarelverf.

Docenten

Docenten: Dorine Kuiper

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

Kinderwerkplaats: Vrije inloop

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

  • 21-99jr

Basiscursus fotografie

Wil je de basis leren van fotografie? Dat kan bij VRIJDAG. Je maakt kennis met de technische en inhoudelijke kanten van digitaal fotograferen.

Tekenen: Strips en illustratie

Wil je illustraties en strips maken? Dat kan bij VRIJDAG. Onderzoek de verschillende tekentechnieken terwijl je met je eigen verhaal aan de slag gaat.

Tekenen en schilderen: Ideeënwerkplaats

Hoe kun je de 1001 ideeën in jezelf aan de oppervlakte toveren om geïnspireerd met iets nieuws aan de slag te kunnen?

Printmaking and painting

In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.

  • 18-99jr
  • Workshop

Textiel, geïnspireerd op Bas Jan Ader

In deze eendaagse workshop maak je een klein werk van stof en gebruik je roest als verf.

Outdoor fotografie: Herfstlandschap

Ben jij een bikkel en hou je van fotograferen en een uitdaging? Kom dan naar VRIJDAG. Pak je camera en ga 4 zaterdagen mee op pad met een docent.

Basiscursus fotografie (vervolg)

Deze vervolgcursus Fotografie is voor jou als je al de basis van de cameratechniek kunt toepassen en dat verder wil ontwikkelen.

  • 21-99jr

Modeatelier

Hou je van kleding en zou je meer willen doen met mode? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens de cursus leer je ook nog eens over duurzame fashion.

  • 6-9jr

Schilderatelier

Hou je van tekenen en schilderen? En wil je leren werken met houtskool, pastel en inkt? Doe mee!

  • 18-99jr
  • Workshop

Ceramics, inspired by Bas Jan Ader

In this workshop you will learn the basics of working with clay and the turning wheel.

  • 5-6jr

Kinderatelier

Wil je spelenderwijs materialen en technieken ontdekken? Dat kan bij VRIJDAG. Kom experimenteren, samenwerken en fantaseren.