Navigatie overslaan
Kies je cursus

Textiela­telier: Alles met wol

Wil je meer weten of je juist verdiepen in de werkvormen met wol? Doe mee met deze cursus en ontdek de fascinerende eigenschappen van dit unieke materiaal.

Textielatelier: Alles met wol

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
04 nov 2025 13:30 - 16:00 Dinsdag Walstraat 34 v.a. 185,- Uitverkocht
20 jan 2026 13:30 - 16:00 Dinsdag Walstraat 34 v.a. 185,- Inschrijven

In deze lessen komen diverse vilttechnieken aan bod, zoals vorm vilten, nuno vilten (op stof vilten), structuren vilten en veel meer. Na wat experimenteren kun je toepassingen maken naar keuze. Denk bijvoorbeeld aan een tas of hoed, een mooie sjaal of een toepassing in het interieur. Wil je leren spinnen? Ook dat kan!

Je werkt met allerlei soorten wol, die eventueel gecombineerd kunnen worden met andere materialen, zoals dunne stoffen en vezels, van zijde, katoen en linnen. Alle materialen zijn naturel. Je verft alles zelf en verkent verschillende technieken en methodes, zoals indigo verven.

De basismaterialen zijn bij de cursus inbegrepen, eventuele extra materialen zijn bij de docent te koop.

Docenten

Docenten: Henny Zikken

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

Kinderwerkplaats: Vrije inloop

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Zeefdrukken

Wil je alles leren over zeefdrukken? Dat kan bij VRIJDAG. Je leert op ambachtelijke wijze een afdruk op papier te maken.

Tekenen: Strips en illustratie

Wil je illustraties en strips maken? Dat kan bij VRIJDAG. Onderzoek de verschillende tekentechnieken terwijl je met je eigen verhaal aan de slag gaat.

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg II)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!

Textiel: Natuurlijke textielverf & Jogakbo

Tijdens de workshop leer je hoe je textielresten kunt verven met natuurlijke pigmenten en werk je toe naar het maken van een Jogakbo doek.

  • 18-99jr

Naaicursus: Up-, re- en downcyclen

Hou je van mode, kleding maken én duurzaamheid? Kom dan up-, re- of downcyclen in deze cursus.

Basiscursus fotografie (vervolg)

Deze vervolgcursus Fotografie is voor jou als je al de basis van de cameratechniek kunt toepassen en dat verder wil ontwikkelen.

Tekenen en schilderen: Portret

In deze cursus leer je stapsgewijs een portret te tekenen en te schilderen. Wat komt daar allemaal bij kijken?

  • 18-99jr
  • Workshop

Inpakken & Wegwezen: Keramiek

Laat je fantasie de vrije loop en geef vorm aan tassen, koffers, boodschappentassen of rugzakken… alles kan, zolang het maar van klei is!

  • 21-99jr

Basiscursus fotografie

Wil je de basis leren van fotografie? Dat kan bij VRIJDAG. Je maakt kennis met de technische en inhoudelijke kanten van digitaal fotograferen.

  • 18-99jr

Weinig licht fotografie

Leren fotograferen met weinig licht? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens deze cursus ontdek je hoe je met weinig licht toch de mooiste beelden kunt maken.

Straatfotografie voor verlegen mensen

In deze cursus ga je op zoek naar een vorm van straatfotografie die uitdagend is, maar waar je je ook comfortabel bij voelt.