Alles met wol: Vilten, verven, spinnen
Wil je meer weten of je juist verdiepen in de werkvormen met wol? Doe mee met deze cursus en ontdek de fascinerende eigenschappen van dit unieke materiaal.

21 nov. 2023 | 19:30 - 22:00 | Dinsdag | Walstraat 34 |
|
168,- | Uitverkocht |
In deze lessen komen diverse vilttechnieken aan bod, zoals vorm vilten, nuno vilten (op stof vilten), structuren vilten en veel meer. Na wat experimenteren kun je toepassingen maken naar keuze. Denk bijvoorbeeld aan een tas of hoed, een mooie sjaal of een toepassing in het interieur. Wil je leren spinnen? Ook dat kan!
Je werkt met allerlei soorten wol, die eventueel gecombineerd kunnen worden met andere materialen, zoals dunne stoffen en vezels, van zijde, katoen en linnen. Alle materialen zijn naturel. Je verft alles zelf en verkent verschillende technieken en methodes, zoals indigo verven.
De basismaterialen zijn bij de cursus inbegrepen, eventuele extra materialen zijn bij de docent te koop.
Docenten

Henny Zikken
Henny Zikken is docent Textiel en Mode bij VRIJDAG. Wil jij ook een workshop of cursus volgen bij Henny? Bekijk het aanbod op deze pagina!
Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.
Ontdek nog meer

Orkestweekend

Landschap met je mobiel
Gewapend met jouw eigen mobiel en een lijst uitdagende opdrachten ga je op ontdekkingstocht in de Groningse wildernis!

Creatieve ontsnappingstechnieken
Hoe vermijd je routine en kom je tot een nieuwe benadering in jouw creatieve proces? Dat leer je in deze workshop!

Houtdrukken voor beginners
Ga aan de slag met hout, rollers, drukinkt en guts en maak spelenderwijs een eenvoudige kleurenprint!

Honden boetseren
Wil je leren boetseren? Doe mee met deze workshop en boetseer in één middag het uniek beeld van een hond.

Borduren: Glinsterende kevers en schitterende torren
Hou jij van details, kleur en glitters? En heel toevallig ook van werken op een vierkante centimeter? Dan is deze workshop voor jou!

Emailleren
In deze workshop ga je in een kleine groep experimenteren en werken met verschillende technieken van het emailleren.

Elektronische muziek
Van sounddesign, beats maken, produceren, mixen, muziektheorie, akkoorden en akkoordprogressies tot studiotechniek: wij helpen je verder!

Mixed Media
Maak je tekeningen, foto’s of schilderijen? Maar ben je ook geïnteresseerd in film en muziek? Dan is dit misschien wat voor jou!

Kun je fotograferen met een stoeptegel?
Tijdens deze cursus gaan we op zoek naar bijzondere manieren om te fotograferen, zowel analoog als digitaal.

E-textiles: De basis
Een zachte lamp ontwerpen, je kostuum verlichten of experimenteren met metaal? In deze cursus leer je werken met allerlei geleidende materialen en het toevoegen van ledverlichting.

Fotograferen met losse flitsers
Wil je leren fotograferen met losse flitsers? Dat kan bij VRIJDAG. Er is veel ruimte voor oefening en persoonlijke aandacht.