Navigatie overslaan
Kies je cursus

Textiela­telier: Alles met wol

Uitverkocht

Wil je meer weten of je juist verdiepen in de werkvormen met wol? Doe mee met deze cursus en ontdek de fascinerende eigenschappen van dit unieke materiaal.

Textielatelier: Alles met wol

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
19 jan 2026 13:30 - 16:00 Maandag Walstraat 34 185,- Uitverkocht
20 jan 2026 13:30 - 16:00 Dinsdag Walstraat 34 v.a. 185,- Uitverkocht

In deze lessen komen diverse vilttechnieken aan bod, zoals vorm vilten, nuno vilten (op stof vilten), structuren vilten en veel meer. Na wat experimenteren kun je toepassingen maken naar keuze. Denk bijvoorbeeld aan een tas of hoed, een mooie sjaal of een toepassing in het interieur. Wil je leren spinnen? Ook dat kan!

Je werkt met allerlei soorten wol, die eventueel gecombineerd kunnen worden met andere materialen, zoals dunne stoffen en vezels, van zijde, katoen en linnen. Alle materialen zijn naturel. Je verft alles zelf en verkent verschillende technieken en methodes, zoals indigo verven.

De basismaterialen zijn bij de cursus inbegrepen, eventuele extra materialen zijn bij de docent te koop.

Docenten

Docenten: Henny Zikken

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

Kinderwerkplaats: Vrije inloop

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

  • 9-12jr

Kinderatelier op zaterdag

Wil je spelenderwijs materialen en technieken ontdekken? Dat kan bij VRIJDAG. Kom experimenteren, samenwerken en fantaseren.

Drukwerk op dinsdag: Diverse technieken

Wil je aan de slag met verschillende materialen en druktechnieken? Dat kan bij VRIJDAG. Spelenderwijs krijg je de verschillende druktechnieken onder de knie.

  • 18-99jr

De magie van tekenen

Ga op spelende en onderzoekende wijze op verkenningstocht langs verschillende manieren van het tekenen!

  • 18-99jr

Textiel: Mixed media

In deze cursus bij VRIJDAG leer je textiel in te zetten om een persoonlijk wandkleed te maken.

  • 6-8jr

Kinderatelier op zaterdag

Wil je spelenderwijs materialen en technieken ontdekken? Dat kan bij VRIJDAG. Kom experimenteren, samenwerken en fantaseren.

Ruimtelijk werken: Van idee tot verbeelding

Maak eigenzinnige beelden aan de hand van een thema waar jij je eigen invulling aan geeft. Van inspiratie naar creatie!

  • 18-99jr

Painting: From light to paint

In this course, you will learn to paint by observing light. The lessons are taught in English.

Textiel: Natuurlijke textielverf & Jogakbo

Tijdens de workshop leer je hoe je textielresten kunt verven met natuurlijke pigmenten en werk je toe naar het maken van een Jogakbo doek.

  • 7-12jr

Kinderatelier

Wil je spelenderwijs materialen en technieken ontdekken? Dat kan bij VRIJDAG. Kom experimenteren, samenwerken en fantaseren.

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!

Tekenen, iedereen kan het! (vervolg II)

Heb je al eens kennisgemaakt met de basistechnieken van tekenen, en ben je enthousiast? Dan is deze cursus iets voor jou!