Werken met een dummy
Ontdek de kracht van de dummy: een leeg boek vol mogelijkheden.
Werken met een dummy
29 aug 2025 | 14:00 - 16:30 | Vrijdag | VRIJDAG (Walstraat 34, Groningen) | € 50,00 | Inschrijven |
De workshop is speciaal ontwikkeld voor leerkrachten uit het onderwijs, maar staat open voor iedereen die geïnteresseerd is in het werken met een dummy.
De workshop gaat van start met een informatieve inleiding over de betekenis en het doel van de dummy, over hoe je deze zelf gebruikt en in kan zetten tijdens de lessen gedurende het schooljaar. Vervolgens ga je aan de slag in de ateliers van VRIJDAG en ervaar je hoe het is om de dummy een eigen identiteit te geven en om de dummy zelf te gebruiken.
Er worden workshops aangeboden in verschillende, beeldende technieken door speciaal opgeleide dummydocenten van VRIJDAG. Deze workshops bieden inspiratie en inzicht in het procesgericht werken. Op deze manier zul je vertrouwd raken met het werken in de dummy. De workshop wordt afgesloten met een gezamenlijke presentatie. Samen overleggen, kijken en reflecteren.





Docenten

Eva Lenis
Eva Lenis is docent Grafiek bij VRIJDAG. Wil jij ook een workshop of cursus volgen bij Eva? Bekijk het aanbod op deze pagina!

Eline Stalman
Eline Stalman is docent Beeldende Kunst bij VRIJDAG. Wil jij ook een workshop of cursus volgen bij Eline? Bekijk het aanbod op deze pagina!
Ontdek nog meer

Kinderwerkplaats: Vrije inloop
Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

Tekenen: Werken op groot formaat
Tekenen op groot formaat? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens de lessen doe je onderzoek naar je eigen beeldtaal.

Fotografie: Stills en stillevens
Wil je Stills en stillevens leren fotograferen? Dat kan bij VRIJDAG. Leer over de technische kanten, maar ook hoe je onverwachte resultaten kunt krijgen.

Tekenen en schilderen: Ideeënwerkplaats
Hoe kun je de 1001 ideeën in jezelf aan de oppervlakte toveren om geïnspireerd met iets nieuws aan de slag te kunnen?

Muurschildering maken
In deze cursus leer je stap voor stap hoe je jouw ontwerp omzet in een muurschildering!

Textiel: Nieuw leven
Welk bestaand stuk stof of textiel wil jij nieuw leven inblazen?

Naaicursus voor beginners
Heb je nog nooit achter de naaimachine gezeten, maar het lijkt je super leuk? Doe dan mee aan deze korte naaicursus voor beginners.

Schilderen met de camera
Ga mee op een creatieve reis tussen fotografie en beeldende kunst en ontdek wat er mogelijk is met jouw camera.

Modeatelier
Hou je van kleding en zou je meer willen doen met mode? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens de cursus leer je ook nog eens over duurzame fashion.

Printmaking
In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.

Meubels ontwerpen en maken: Nieuw leven
Wil jij graag (leren) ontwerpen in hout, en dat combineren met iets wat er al is? Niet alleen nieuw werk creëren, maar juist ook met aandacht voor objecten die er al zijn? Dat kan bij VRIJDAG.

Naaicursus: Kimono
Vind jij het leuk om met mode aan de slag te gaan, en staat duurzaamheid daarbij voorop? Maak een kimono!