Navigatie overslaan
Kies je cursus

Creatieve handvaar­digheid (jaar 1)

De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen.

Creatieve handvaardigheid (jaar 1)

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
02 sep 2025 09:00 - 12:00 Di/Wo Walstraat 34 v.a. 937,- Inschrijven

De opleiding Creatieve Handvaardigheid (CHV) is voor mensen die beroepsmatig of als vrijwilliger beeldend willen werken met groepen, of zich na of bij willen scholen. De opleiding is ook zeer geschikt voor mensen die zich nog niet willen specialiseren, maar zich breder willen oriënteren op het gebied van beeldend werk.

Je leert werken met diverse materialen en de daarbij behorende basistechnieken (o.a. keramiek, metaal, hout, textiel). Buiten de materialen- en techniekkennis ben je ook bezig met het (verder) ontwikkelen en herkennen van je eigen werkproces.

De opleiding duurt twee jaar en wordt afgerond met een gesprek en een tentoonstelling. De opleiding geeft geen lesbevoegdheid, maar bevat pedagogische en didactische onderdelen die je helpen je eigen ontdekkingen te vertalen naar een les- of begeleidingssituatie. Bovendien wordt de lesstof vaak gekoppeld aan de kunstgeschiedenis en de kunstbeschouwing om het blikveld te verruimen en je hierdoor te laten inspireren.

Docenten

Docenten: Gert Sennema, Sandra Vermanen

Wil je graag meedoen, maar is de opleiding voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

Kinderwerkplaats: Vrije inloop

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

  • 9-12jr

Kinderatelier op zaterdag

Wil je spelenderwijs materialen en technieken ontdekken? Dat kan bij VRIJDAG. Kom experimenteren, samenwerken en fantaseren.

Fotograferen met losse flitsers

Wil je leren fotograferen met losse flitsers? Dat kan bij VRIJDAG. Er is veel ruimte voor oefening en persoonlijke aandacht.

Basiscursus fotografie (vervolg)

Deze vervolgcursus Fotografie is voor jou als je al de basis van de cameratechniek kunt toepassen en dat verder wil ontwikkelen.

  • 21-99jr

Theaterschool voor Volwassenen (jaar 3)

In het derde jaar van de TSV gaan we aan de slag met ‘schoonheid’ en ‘lelijkheid’, hedendaagse speelstijlen en theater maken.

DIY: Art(ist) books maken

Met verschillende methodes ga je een aantal creatieve handgemaakte kunstboeken maken!

  • 18-99jr

Textiles: Punch needling

With tools like the punch-needle, rug hook, and manual tufting tool, you'll learn how to create with yarn in a slow, intentional way. 

  • 6-8jr

Kinderatelier op zaterdag

Wil je spelenderwijs materialen en technieken ontdekken? Dat kan bij VRIJDAG. Kom experimenteren, samenwerken en fantaseren.

Basisbeginselen van het kijken

Wat wil je fotograferen en hoe breng je dat het best en snelst in beeld? Leer het bij VRIJDAG.

  • 18-99jr

Weinig licht fotografie

Leren fotograferen met weinig licht? Dat kan bij VRIJDAG. Tijdens deze cursus ontdek je hoe je met weinig licht toch de mooiste beelden kunt maken.

Tekenen en schilderen: Ideeënwerkplaats

Hoe kun je de 1001 ideeën in jezelf aan de oppervlakte toveren om geïnspireerd met iets nieuws aan de slag te kunnen?

Printmaking and painting

In deze cursus leer je de basis van hoog- en diepdruk: etsen en droge naald, maar ook linodruk, monotype en materiaaldruk.