Navigatie overslaan
Kies je cursus

Introduc­tie­cursus theater

19-99 jaar

De introductiecursus theater is de perfecte manier om te kijken of acteren bij je past. Je leert de grondbeginselen van acteren en ondervindt wat er nodig is om geloofwaardig te kunnen spelen.

Introductiecursus theater

Startdatum Tijd Dag Locatie Lessen Prijs  
08 sep 2025 19:30 - 21:30 Maandag Noorderbuitensingel 11 176,- Inschrijven
11 sep 2025 19:30 - 21:30 Donderdag Noorderbuitensingel 11 176,- Inschrijven
10 nov 2025 19:30 - 21:30 Maandag Noorderbuitensingel 11 176,- Inschrijven
13 nov 2025 19:30 - 21:30 Donderdag Noorderbuitensingel 11 176,- Inschrijven
26 jan 2026 19:30 - 21:30 Maandag Noorderbuitensingel 11 176,- Inschrijven
29 jan 2026 19:30 - 21:30 Donderdag Noorderbuitensingel 11 176,- Inschrijven
30 mrt 2026 19:30 - 21:30 Maandag Noorderbuitensingel 11 176,- Inschrijven
02 apr 2026 19:30 - 21:30 Donderdag Noorderbuitensingel 11 176,- Inschrijven

De introductiecursus theater is de perfecte manier om te kijken of acteren bij je past. Je leert de grondbeginselen van acteren en ondervindt wat er nodig is om geloofwaardig te kunnen spelen. Ervaring is niet nodig.

In een groep werk je gedurende 8 lessen aan verschillende facetten van theater. Zo komen samenspel, improvisatie, fysiek spel en spelen met tekst aan bod. De introductiecursus start 4 keer per jaar.

Na de introductiecursus kun je door met andere cursussen bij VRIJDAG, zoals Speltraining, Personages en Voorstelling maken.

Docenten

Docenten: Cynthia de Vries, Anna-Marije de Boer, Aranka Plante, Sophie Luiken, Esmee Dalenoort

Veelgestelde vragen

Theater maken doe je in een veilige omgeving en met een vertrouwde groep. Als een theatercursus bij ons eenmaal is begonnen, is het daarom niet mogelijk om een proefles te volgen. We kunnen wel proberen om je bij de start van een cursus een kijkje te gunnen, dit bekijken we per cursus en op individueel niveau. Neem hiervoor contact op via cursus@bijvrijdag.nl. Ben je écht benieuwd of theater maken iets voor je is? Dan adviseren we je om deze introductiecursus theater te volgen.

Wil je graag meedoen, maar is de cursus voor jou te duur? Je kunt mogelijk aanspraak maken op korting of subsidie. Klik hier voor de voorwaarden.

Ontdek nog meer

  • 4-12jr
  • Workshop
  • Tip!

Kinderwerkplaats: Vrije inloop

Workshops beeldende kunst, muziek óf theater voor kinderen

  • 19-99jr

Productie

Een seizoenlang gericht werken aan een voorstelling, waarbij we de lat nèt even wat hoger leggen. Durf jij het aan?

  • 12-13jr

Route Uitdagen

In deze theaterroute leer je zowel de basisvaardigheden van spelen en je verdiept je in het spelen met tekst. Dit resultaat laten we zien in een presentatie voor publiek.

  • 19-99jr

Film maken

In 8 lessen maak je onder begeleiding van een acteur en filmmaker een korte film.

  • 16-99jr

House & Techno

Til je onafgebouwde loops naar een hoger niveau met deze cursus voor house- en technomuziek!

  • 16-20jr

Route Acteren en Maken

Ben jij nieuwsgierig en hou je van toneelspelen? Doe mee en maak een voorstelling die je voor publiek speelt!

  • 19-99jr

De vloer op

Met weinig informatie word jij de vloer op gestuurd en 'bluf' je jezelf door de scene heen. Durf jij het aan?

  • 16-99jr

Djembe voor gevorderden

Ervaar de kracht, energie en het plezier van samenspel tijdens deze djembécursus voor gevorderden.

  • 21-99jr

Theaterschool voor Volwassenen (jaar 1)

In het eerste jaar van de TSV ligt de focus op het lichaam als instrument: wat kan het, wat doet het en wat vertelt het?

  • 19-99jr

Theater overdag

Tijdens deze cursus werk je aan de basiskwaliteiten van acteren en ondervind je wat nodig is om geloofwaardig te kunnen spelen.

  • 21-99jr

Beginnen met zingen

Ontdek hoe je makkelijker en dus met meer plezier kunt zingen!

  • 21-99jr

Theaterschool voor Volwassenen (jaar 2)

In het tweede jaar van de TSV ligt de focus op theorie en tekst, improvisatie en rolopbouw.